На Волині завершилися обласні командні змагання зі спортивного орієнтування серед студентів та учнів під назвою "Волинська осінь". Як розповів Суспільному директор Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства Богдан Бальбуза, цьогоріч до заходу долучилися майже тисяча учасників.

На фінальний день змагань 28 жовтня спортсмени з'їхалися до оздоровчого табору в селі Забороль Луцького району. Зі слів судді змагань Анни Климчук, у перший день змагання відбувалися в селі Масловець неподалік Любомля. На другий день спортсмени з'їхалися до села Городилець Ковельського району.

"Сьогодні (28 жовтня – ред.) було майже 500 осіб. Хлопці окремо змагаються, дівчата окремо. Застосовується сучасна електронна відмітка, бо раніше відмічалися всі олівцями, потім компостерами. Тепер відмітка – це спеціальний чип. На фініші зразу можна бачити результат, який також з’являється в інтернеті", – розповіла Анна Климчук.

На Волині завершилися змагання зі спортивного орієнтування. Які команди перемогли

Участь у змаганнях брали школярі та студенти від 10 до 18 років. Суддя змагань каже: реєструвалися також і дорослі, але до командного заліку їх не залучають.

11-річний учасник змагань зі Старої Вижівки Лук’ян Супронюк брав участь у змаганнях впродовж трьох днів. Школяр каже: спортивним орієнтування займається півтора року.

"У мене тато займався туризмом і вчителька дуже хороша. Мені дуже подобається, орієнтуватися та бігати", – додав хлопець.

Друге місце у своїй віковій категорії у другий день змагань виграла 15-річна Єва Ремба, яка займається орієнтуванням п'ятий рік. "Ці змагання проводять щороку, і я весь час беру участь", – додала школярка.

Четвертий рік займається туризмом лучанка Даніела Калинович. Каже: два дні змагань далися їй нелегко, проте виграти призове місце вдалося. "Була не всі дні на змаганнях, бо було дуже далеко і з нашої команди з Луцька ніхто не поїхав. А ці два дні давались нелегко, але було круто і мені це дуже сподобалось", – говорить волинянка.

Директор Волинського центру національно-патріотичного виховання Богдан Бальбуза зазначив, що в останні роки до змагань долучається все більше дітей. "Спортивне орієнтування є найбільш масовим видом спорту і має розвиватись на Волині. Можете бачити наскільки у нас все автоматизовано", – додав керівник центру.

Обласні змагання, які цьогоріч відбулися 21 раз, тривали впродовж трьох днів. Переможців змагань визначали у різних вікових категоріях, а також у командному заліку.

У результаті переможцем у командному заліку стала команда Камінь-Каширської громади. Друге місце вибороли учасники з Луцької територіальної громади. Третє посіли учасники з Любомльської громади.

Що відомо 27 вересня у Луцьку відбулася відкрита першість Луцького педагогічного коледжу з пішохідного туризму і спортивного орієнтування. До змагань, які тривали чотири години, долучилося майже 200 учасників різного віку. Перші в Україні вуличні змагання з літнього біатлону організували 17 жовтня в Луцьку. "Гонку майбутніх чемпіонів" присвятили Дню захисників та захисниць України.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

Джерело