Підсумки світової першості та список усіх українських призерок.

У Дубаї, ОАЕ, завершився чемпіонат світу з карате. Для України він став найуспішнішим за історію участі збірної у світових першостях, адже вперше "синьо-жовті" завоювали одразу три нагороди за мундіаль.

Такий результат дозволив Україні посісти підсумкове 11-те місце в загальному медальному заліку. Крім того, до трьох медалей основного чемпіонату в останній день змагань Україна додала ще й нагороду в паракарате.

Збірна України завершила чемпіонат світу з карате з найкращим результатом в історії: всі медалістки Як виступили українці

Усі чотири медалі цього року збірна завоювала в жіночих категоріях. Зокрема, жіночий рекорд встановила срібна призерка цього мундіалю Аніта Серьогіна. У фіналі вона поступилася олімпійській чемпіонці та чемпіонці світу й Європи, сербці Йовані Прекович. Проте цей результат став найкращим в історії для українських каратисток.

Водночас Серьогіна повторила загальний рекорд України на чемпіонатах світу з карате, адже раніше "срібло" українські спортсмени здобували лише одного разу – серед чоловіків. У 2018 році віцечемпіоном світу став Валерій Чоботар.

Для Серьогіної це друга світова медаль у кар'єрі після "бронзи" 2016 року, а от Галина Мельник та Катерина Крива дебютували на п'єдесталі чемпіонату світу та вперше у своїх кар'єрах вибороли бронзові нагороди.

Єдину медаль у паракарате Україні принесла Кнарік Айрапетян, яка стала третьою в жіночому турнірі в класі K30, у якому спортсменки на візках змагалися в ката.

Читайте також: Українка Кнарік Айрапетян здобула "бронзу" чемпіонату світу з паракарате Усі українські призерки чемпіонату світу з карате-2021 "Срібло": Аніта Серьогіна (куміте, жінки, до 61 кг). "Бронза": Катерина Крива (куміте, жінки, до 50 кг) Галина Мельник (куміте, жінки, до 68 кг), Кнарік Айрапетян (паракарате, ката, жінки, K30).

Не змогли зачепитися за медалі українські фаворити змагань Анжеліка Терлюга та Станіслав Горуна, що цього року були призерами єдиних Олімпійських ігор, які мали в програмі карате.

Під час чемпіонату Горуна був обраний до Комісії атлетів Міжнародної федерації карате (WKF) – разом із чемпіонкою Європи 2010 року, грекинею Васілікі Панециду.

Читайте також: "Навіть не дивилась, хто конкуренти". Українка Анжеліка Терлюга - про свій виступ на ЧС з карате Медальний залік чемпіонату світу з карате-2021. Топ-11 1. Японія – 7 (4 "золото" + 1 "срібло" + 2 "бронза") 2. Єгипет – 8 (3+2+3) 3. Іспанія – 5 (2+3+0) 4. Італія – 9 (1+3+5) 5. Франція – 4 (1+1+2) 6. Сербія – 2 (1+1+0) 7. Азербайджан – 3 (1+0+2) 8. Бразилія – 1 (1+0+0) 8. Грузія – 1 (1+0+0) 8. Узбекистан – 1 (1+0+0) 11. Україна – 3 (0+1+2)*

* Медалі з паракарате не входять до основного медального заліку чемпіонату та рахуються окремо.

Україна на дві медалі перевершила попередній результат чемпіонату світу: у 2018 році медаль Чоботаря стала єдиною для збірної.