Житомирянка з інвалідністю Олена Котікова проживає за адресою вулиця Шевченка, 85. Жінка скаржиться до управляючої компанії "Полісся" та до міської ради на те, що під'їзд її будинку не обладнаний пандусом, який відповідає будівельним нормам. Про це Суспільному розповіла сама Олена.

За її словами, замість пандусу ЖЕК чотири роки тому встановив у під'їзді незручну дерев'яну конструкцію.

"Спуститися цим пандусом нереально. Тут занадто великий схил, тому і здоровий чоловік, з сильними руками, навіть, якщо цей пандус поставити правильно, за допомогою нього не спуститься. Людина просто зламає собі або хребет, або шию", – каже Олена Котікова.

Житомирянка Олена Котікова скаржиться на те, що під'їзд її будинку не обладнаний пандусом

Мама Олени Ольга Попсуй розповіла кореспондентам Суспільного, що ще 22 роки тому її донька могла повільно пересуватися і спускатися сходами.

"Ми її вивели на такий рівень, що вона трималася за батареї, я допомагала їй спуститися сходами, але одного разу ми впали разом на цих сходах, – каже Ольга Попсуй. – Олена зламала ногу і з тих пір взагалі не ходить. Роки чотири тому я звернулася до міської ради, до ЖЕКу №13 з приводу встановлення пандуса, але ніхто нічого не зробив".

Після телефонного дзвінка на "гарячу лінію" Кабміну в під'їзді встановили дерев'яний пандус, який не відповідає державним будівельним нормам.

"Я не можу у будь-який час вийти на вулицю туди, куди мені потрібно. Навіть у магазин або просто, у літній вечір вийти на вулицю і посидити, подихати свіжим повітрям", – сказала Олена Котікова.

Експерт з архітектурної доступності Євген Кравчук каже, що, згідно з державними будівельними нормами про інклюзивність будівель і споруд, пандуси повинні бути зручними.

"Найзручнішою для розуміння є наступна формула – на 10 сантиметрів висоти має бути один метр 20 сантиметрів довжини пандуса. У цьому під'їзді приблизно метр висоти. Щонайменше 12-метровий пандус тут можна робити. Стосовно під'їзду, то тут складно вирішити питання з пандусом. Там треба ставити підйомник похилого типу", – розповів експерт з архітектурної доступності для людей з інвалідністю Євген Кравчук.

Декілька днів тому Ольга Попсуй звернулася в управляючу компанію "Полісся", яка обслуговує будинок, із запитанням про те, коли в під'їзді встановлять пандус.

"Ми чим зможемо, тим допоможемо, – каже майстриня компанії "Полісся" Людмила Третьяченко. – Ми ж, на жаль, не робимо капітальні ремонти. Я так думаю, що їм потрібно на одну сторону зробити перила, і це вже я гарантую, що ми їх зробимо".

У коментарі кореспондентам Суспільного керівник міського управління житлового господарства Андрій Гуменюк розповів, що міська рада може допомогти їм із встановленням пандуса, тому він чекає від жителів під'їзду заяви.

"Цього року в управлінні житлового господарства, в нашій програмі, є такий захід, як облаштування пандусів. Наразі у нашому управлінні на даний об'єкт заявки немає. Я рекомендую написати нам ще раз, на заступника міського голови Сергія Кондратюка заяву, з проханням облаштувати пандус, і вона буде розглянута. Обіцяти, що саме ця адреса наступного року буде виконана я не можу, але заява має бути", – розповів Андрій Гуменюк.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело