У Всесвітній день боротьби зі СНІДом, в обласному центрі безоплатно робили охочим швидке тестування на ВІЛ-інфекцію. Акцію “Протестовані = загартовані” організували активісти благодійної організації “Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя” і фонду “Сподівання” на перетині проспектів Соборного і Металургів.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Запоріжжя Валентин Пересипкін.

Пересувна лабораторія, де медики місцевого Центру профілактики та боротьби зі СНІДом робили тестування, розпочала роботу об 11-й. Поруч розгорнули інформаційні банери, а волонтери благодійного фонду «Сподівання» роздавали перехожим інформаційні листівки.

У Запоріжжі влаштували акцію до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД

" Тестування займає десь три хвилини, а отримання результату потрібно очікувати 15 хвилин для того, аби результат був якомога достовірніший", — каже працівниця БФ "Сподівання" Марина Кас'яненко.

Військовослужбовець частини 3029 Дмитро Пакош першим зробив тест на вірус імунодефіциту людини у пересувній лабораторії. Каже: про цю можливість дізнався випадково, але вважає, що кожна людина повинна піклуватись про здоров'я.

" Відправляв військовослужбовця додому і вирішив пройти. Я сьогодні буду проводити бесіду зі своїми солдатами. Буду їм показувати та розказувати про цей день".

За 15 хвилин отримав результат: " Настрій нормальний, результат негативний. Я у цьому не сумнівався, адже ми кожні пів року проходимо медичний огляд".

За годину у лабораторії перевірили трьох людей. Співробітниці фонду розповідають: зазвичай, охочих зробити тест більше, сьогодні активність запоріжців низька, ймовірно, через холодну погоду.

За словами завідувачки відділу моніторингу та оцінки «Запорізького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом» Олени Велигодської, за оцінками кількість людей, що живуть із ВІЛ в області — 6687 осіб:

" А реально перебувають на медичному обліку 4,5 тисячі. Ось різниця: практично 2000 осіб, про яких ми знаємо, що вони живуть у нашій області, але вони не звертаються, з різних причин, до закладів охорони здоров'я. Не тестуються і не знають про свій ВІЛ-статус".

Голова правління благодійної організації “100 відсотків життя. Запоріжжя” Ірина Дорошенко вкотре нагадує: " Людина, яка вже має підтверджений ВІЛ-статус і приймає антиретровірусну терапію, вона не передає вірус іншій людині ніякими шляхами. Про шляхи я також нагадаю — це через кров, через прямий контакт з кров'ю, це через незахищені статеві контакти, і від матері до дитини".

За словами Ірини Дорошенко, протягом трьох годин роботи пересувної лабораторії, швидке тестування на ВІЛ зробили 13 людей.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Джерело