У мисливських угіддях Полтавщини почали зимову підгодівлю диких тварин. Це роблять для того, аби їм було легше знайти корми, повідомила Суспільному речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко.

Близько трьох десятків диких кабанів проживають у вольєрі у Чутівській громаді. Їх вирощують для збільшення популяції. Для цих та інших звірів працівники Іскрівського лісництва заготували, зокрема, зерно та сіно.

"Частина кормів, тут десь тонн 4–5 кукурудзи на цей момент. Уже надібрано трохи, то десь тонни 4. І солома для підстилки. Кабанів годуємо по мірі того, наскільки вони з'їдають корми", – каже єгер Іскрівського лісництва Віктор Сліпко.

На Полтавщині почали підгодовувати диких тварин: чим саме і для чого

Окрім кабанів, підгодовують у мисливських угіддях інших звірів. Для них облаштували спеціальні місця із годівницями.

"Приходить і косуля до сіна, віники розвішуємо. А в основному – дикий кабан. Завозимо зерно, вішаємо віники, сіль. Вона потрібна для косулі. Особливо, на весну коли йдуть, на березень, щоб були мінерали. Немає зараз такого вітаміну їм", – каже єгер Іскрівського лісництва Євгеній Пивовар.

"Сезон підгодівлі диких тварин зазвичай розпочинається в осінньо-зимовий період, коли вже або сніг випадає, або досить низька температура, що тваринам складно самим добувати їжу. Щороку вона (дата – ред.) відрізняється на кілька тижнів плюс–мінус залежно від погодних умов", – говорить речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко.

До годівниць єгері навідуються щодня, аби перевірити, чи достатньо корму, каже Євгеній Пивовар.

"На території наших мисливських угідь є 16 підгодівельних майданчиків. Вісім із них для кабана дикого і вісім для косуль", – каже лісничий Іскрівського лісництва Максим Шкарбань.

Окрім кабанів та косуль, у мисливських угіддях Полтавського лісгоспу водяться, зокрема, лисиці, зайці та борсуки. Корми для звірів вирощують самостійно, каже Максим Шкарбань.

"У нас є 2,2 гектара ріллі, де ми кожного року вирощуємо кукурудзу, таким чином ми її заготовляємо під кінець осені. Але якщо на рік цих кормів не вистачає, ми звертаємося і докупляємо корми. Докуповуємо сіно, адже сінокосів у нас на території лісництва немає", – говорить лісничий Іскрівського лісництва Максим Шкарбань.

Цього року для підгодівлі диких тварин у лісгоспах області заготували 140 тонн зернових, зокрема, кукурудзу у зерні та качанах, 31 тонну сіна, а ще – 7,5 тисяч листяних віників, каже Лілія Гнатенко.

"На території мисливських угідь у державних лісогосподарських підприємствах є 124 біотехнічні споруди – це і годівниці різноманітні, і солонці, які допомагають тваринам перезимувати. Вони розміщені по всій території області, де є як наші мисливські угіддя, так само і приватні мисливські угіддя",– говорить Лілія Гнатенко.

Що відомо: За словами речниці обласного управління лісового та мисливського господарства Лілії Гнатенко, сезон підгодівлі диких тварин триває приблизно до 100 днів. Його завершують залежно від погодних умов наприкінці лютого або на початку березня.

Джерело