У Луцьку в галереї "Art gallery" відкрили виставку творчих робіт "Осінній променад очима "сонячних" дітей", які малювала молодь з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку. На виставці представлені майже 30 малюнків та картин, – розповіла Суспільному співорганізаторка виставки Катерина Свіщева.

З її слів, заняття з малювання та підготовка до виставки відбувалися у творчій майстерні, яку організували, перемігши у бюджеті участі Луцька торік.

"Ми пишаємося, що наші діти талановиті, творчі. Їхні картини – яскраві. А це означає, що ми робимо їхнє життя позитивним та щасливим", – зазначила співорганізаторка виставки.

У Луцьку відкрили виставку картин дітей з синдромом Дауна

Навчала мистецтву малювання картин творча керівниця соціальної майстерні Олександра Гусєва. Каже: паралельно любові і терпінню вчилася сама.

"Вони бачать у вікно, як ти ідеш до них на заняття – відкривають двері з посмішкою, обіймами, біжать до тебе і цей настрій. Такий підхід до людей я далі використовую", – додала очільниця гуртка.

Як розповіла одна з авторок картин Оксана Савкевич, аби створити красиві полотна, доклала неабияких зусиль та старань, адже дуже чекала на початок виставки.

"Я старалася сильно, щоб зробити гарні картини. І мрію стати художницею", – зазначила дівчина.

Мама авторки картин Ірина Савкевич напередодні виставки дуже хвилювалися. Зі слів жінки, донька презентувала в артгалереї шість полотен. "Дуже любить малювати. На ці заняття ходили, не пропускали. Вона ходила із захопленням і дуже переживала за цю виставку", – розповіла лучанка.

Картини та малюнки можна придбати в артгалереї, виручені гроші учасники громадської організації "Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку" планують витратити на потреби організації.

Виставка творчих робіт триватиме в артгалереї "Луцьк" упродовж двох тижнів.

Що відомо Навесні цього року в Луцьку організували благодійну акцію "Кольорові шкарпетки" на підтримку людей із синдромом Дауна, де можна було придбати кольорові шкарпетки з особливим дизайном. У Луцьку молодь із громадської організації "Батьки дітей з синдромом Дауна" у рамках навчання вирощують мікрозелень. Юнаки та дівчата набувають корисних навичок. Навесні лучани із синдромом Дауна, які відвідують проєкт "Соціально-творча майстерня та денний догляд для людей з інвалідністю", навчалися готувати страву української кухні – куліш. На Волині третій рік працює театральна студія для дітей і дорослих із синдромом Дауна. Заняття з акторами проводить режисерка Руслана Порицька. В організації понад 70 людей із синдромом Дауна, 15 із них – учасники театральної студії.

Джерело