Ветеран пів року тренувався за власною задля досягнення мети

Зрушити з місця АН-26. Під Харковом на військовому аеродромі ветеран бойових дій встановив національний рекорд України. Чоловік, який на війні втратив ногу, посунув літак для контейнерних перевезень вагою 16 тон на 6 метрів. Зробив це атлет самотужки. Аби досягти бажаного, колишній військовий тренувався пів року за власною програмою. Досягнення присвятив річниці Збройних силу України, волонтерам та своїм побратимам. Більше бачила журналістка "5 каналу" Оксана Нечепоренко. 

Ветеран АТО з протезом ноги протягнув 16-тонний літак Ан-24 та встановив рекорд України – як це було (Відео)

Військовий аеродром під Харковом. На злітній смузі АН-26. Зрушити його з місця спробує Роман Кашпур. Перед рекордом не хвилюється.

"У мене все так відбувається, що я почну хвилюватись після уже події, коли все станеться", – розповідає Роман Кашпур.

Роман – розвідник за військовим фахом. Під час бойового завдання під Донецьком від вибуху протипіхотної міни втратив праву ногу. Та попри це займається атлетикою, два роки брав учать у "Іграх героїв" – змаганнях для ветеранів.

"Коли я побачив перших хлопців на протезах, які при мені бігали, я зрозумів, що вони, звісно, круті, але я можу краще", – каже рекордсмен.

До нинішнього рекорду атлет готувався пів року. Тренувався за власною програмою вдома та у спортзалі. Випробовував сили і на аеродромі.

"Ми ж пробували тягти з різною технікою, аби зрозуміти, як нам можна долучити закони фізики, щоб цей літак також потягти, Але в нас все виходило", – каже тренерка Романа Кашпура Юлія Коваль.

Задля встановлення рекорду для Романа розробили спеціальне обладнання – жилет, який розподілятиме вагу літака, та спеціальні сходинки. Їх випробовує перед стартом.

Ще хвилин десять розминки. І Роман одягає конструкцію. З місця має зрушити понад 16 тон ваги, без сторонньої допомоги.

Менш ніж за хвилину літак зміщується на відстань у 6 метрів 40 сантиметрів. Рекорд фіксують експерти.

"Особисто для мене, як для людини, це було дуже круто. Тому що наша справа була в тому, щоб переконатися в правильності, перевірити всю документацію, перевірити відстань. А по-людськи у мене всередині все тремтіло", – розповіла експертка Книги національних рекордів України Ганна Шаповалова.

"Він зміг! Ми знали, що він зможе. Звісно, ми щасливі, ми цього дуже, дуже довго чекали і це, в першу чергу, для нього дуже великий показник. Він доказав, у першу чергу собі, що він це може. Але я знаю, що він на цьому тепер не зупиниться", – розповіла дружина рекордсмена Юлія.

Свій рекорд ветеран присвятив 30-річчю Збройних сил України та дню Волонтера, який відзначають 5 грудня. А ще, каже, має на меті показати побратимам, що поранення, навіть важкі – не вирок.

"Ампутована кінцівка і протез це, власне кажучи, той самий орган, така сама кінцівка, яку потрібно тренувати і подекуди навіть жорсткіше, сильніше, ніж жива!" – каже Роман Кашпур.

Роман обіцяє – цей рекорд не останній. Поки що атлет відпочиватиме від навантажень. А згодом - стане до нових тренувань.

Оксана Нечипоренко, В'ячеслав Куьменко, Харківська область, "5 канал"

Джерело