Окупанти бояться гармати, якою оснащена БМП-2

Російські окупаційні війська  на Сході також продовжують  постійно  провокувати  вогнем наших армійців. Отримавши відповідь – волають на увесь світ про порушення мінських угод. Унаслідок постійних обстрілів із важкої артилерії та мінометів із нашого боку мало не щодня поранені та загиблі. Минулої доби знову наш солдат унаслідок обстрілів отримав смертельне поранення. Сьогодні ж ще один – поранений. І це не українці, а росіяни заблокували роботу ОБСЄ на  окупованих ділянках кордону Дякове і Гукове, щоби безконтрольно переганяти через них війська, техніку і боєприпаси. Але наша армія готова до будь-яких дій із боку ворога. Про це командувач ООС Олександр Павлюк сказав у інтерв'ю Радіо Свобода. Тож військо проводить постійний вишкіл для посилення бойової готовності. На Донеччині в районі Світлодарської дуги армійці на полігоні відпрацювали стрільби з бронемашин піхоти. На навчаннях була журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова. 

Стрільби з БМП-2 на Світлодарській дузі – як ЗСУ вдосконалюють свої навички (Відео)

На полігоні в оборонців Світлодарської дуги тренування.  Екіпажі бронемашин мають здолати умовного противника.

Гармата, якою оснащена бронемашина, – найпотужніша зброя, що дозволена Мінськими угодами. Вояки помітили, окупанти її дуже бояться. 

"Усе залежить від того, що застосовує противник, які сили і засоби і яку ставить перед собою ціль. Якщо це провокація, стрілецька зброя, то достатньо гулу двигуна на відстані в 1,5 км і все закінчуються", – каже військовослужбовець ЗСУ Артем. 

БМП-2 вражає цілі на великій відстані. Призначена для знищення  ворожої техніки та піхоти. 

"Гармата застосовується для низько літаючих об’єктів, легко броньованих об’єктів. ПКТ – для живої сили противника", – розповів військовослужбовець ЗСУ Ростислав.

Ростислав – оператор-навідник бронемашини. До війська пішов разом із братом-близнюком Романом.  Хлопцям лише по 21-му. За плечима 3 роки у війську і 3 ротації на передовій. 

"Це була мрія з малечку. Ще з дитинства ми хотіли в армії служити. Мрія була", – каже Ростислав. 

"Старший брат служив, батько служив і ми вирішили послужити. Гордість якась прокинулась іти і захищати Україну", – каже військовослужбовець Роман.

Підрозділом, в якому служать брати, керує їхній ровесник Степан. 

Саме він під час маневрів вказує на помилки і радить, як поліпшити результат. Навички стрільб здобув у Львівській академії сухопутних військ.  

До порад армійці дослухаються, попри те що більшість із них старші за командира щонайменше вдвічі. 

"Багато ефективних занять з нами проводилося. Навчали нас, як в польовому вишкілі, так і теоретичних заняттях. Тому зараз з легкістю можна управляти підрозділом", – пояснює військовослужбовець Степан. 

Результатами свого підрозділу командир задоволений. Каже – успіх екіпажу в бою багато в чому залежить від тренувань на полігоні. 

"Зараз на передовій у нас так званий режим тиші. Тому зброя застосовується не часто. Тому кожен вихід – це вишкіл в польових умовах", – каже Степан. 

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Донецька область, "5 канал"

Нагадаємо, 1 грудня з боку російських найманців зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню. Загинув український військовий.

Джерело