Вінничанка Надія Дмитрієва понад два роки займається волонтерством. Каже, робить усе для того, аби врятувати чиєсь життя. Жінка організовує благодійні заходи, на яких збирає гроші для онкохворих дітей, людей з інвалідністю та тих, хто потрапив у ДТП.

Допомагати дітям почала 2 роки тому, коли похреснику, Дмитру Шилову, діагностували лімфому. Тоді заснувала благодійний фонд і почала боротися за його життя. На лікування пішли сотні тисяч гривень. Хлопчик досі в Охматдиті, йому пересадили кістковий мозок від мами, але її клітини почали атакувати організм сина. Зараз проходить курс гормонів та імуносупресії. Надія каже, що вірить в одужання похресника й опускати рук не збирається.

Нині під опікою у Надії десятки дітей. Щодня додаються нові підопічні. Про кожного з них памʼятає і кожному намагається допомогти: словом, грошима, ліками. Найскладніше, додає, коли вони помирають.

"Не всіх вдається врятувати. Не всім вчасно вдається гроші зібрати, але, щоб таких ситуацій не було, ми маємо ще більше робити, аби діток рятувати", — каже Надія Дмитрієва.

Волонтерство, розповідає, складна праця, втім за неї зарплатні не отримує. Найкраща, дяка говорить, відео, які приходять чи не щодня, про те, що підопічні одужують.

Серед них і син кіборга — Данилко Єпанов. Через генетичну хворобу дитина не може ані ходити, ані сидіти. Аби зібрати гроші на лікування хлопчика, Надія організовувала виставку екзотичних тварин. Завдяки їй родина сплатила реабілітацію в Трускавці.

"Хочемо сказати велике спасибі за допомогу нашій родині і нашому синочку. Дбає про нашу родину, я рада знайомству. Це людина, яка завжди прийде на допомогу. Ми їй дуже вдячні", — каже мама Данилка Ірина Єпанова.

Рік тому біля Козятина він потрапив під потяг і залишився без ніг Володимир Авдєєв. Зараз 19-річний хлопець мріє про паралімпійське золото. З ним,розповідає Надя, познайомилася в лікарні, і відтоді вони друзі.

"Надія Дмитрієва стала для мене близьким другом, яка і підтримає, і допоможе. Я безмежно їй вдячний за її діяльність", — каже Володимир Авдєєв.

Настя Мейко, Влад Семенюк — теж підопічні волонтерки. Дівчинка поборола саркому. Владику, який у 13, окрім діабету та муковізцидозу, бореться ще й з остеосаркомою. На лікування та операцію в Стамбулі гроші школярі збирають по усій Вінниччині.

Щоб мати більше часу на добрі справи і забезпечити себе і ще трьох дітей, з заводу Надія пішла працювати головою ОСББ. Часом, зізнається, діти ревнують її до роботи. Але, коли мамі дякують за врятовані життя —хочуть і самі піти її шляхом.

Читайте також Залізні мішені для військових майструють вінницькі волонтери Родина Фесько з Вінниччини виховує шістьох дітей у дитячому будинку сімейного типу

Джерело