У рамках марафону "Не чужі діти" продовжуємо розповідати про сімейні форми виховання, дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування. Наша наступна історія про сімʼю, яка усиновила найбільшу кількість дітей у нашій області. Родину Робакідзе.

Загалом, у подружжя Робакідзе 12 дітей. 9 з них вони всиновили.

Зараз вдома у Робакідзе 9 дітей: Юля з родиною, Лейла, Міраб, Артем, Тагір, Дамір, Авеліна, Раміль та Сніжана. Найстарша Наталя живе і працює в Києві, Максим навчається в коледжі в Комаргороді, Назар — боронить Україну в зоні бойових дій.

Сім'я Робакідзе з Вінниччини всиновила найбільше дітей в області

Велика сімʼя — то дуже добре, каже 11-річний Тагір. Завжди є своя футбольна команда. І будь-яку справу легше робити.

"Дуже добре. Всі допомагають. Завжди всі підтримують... В сімʼї добре завжди”, — каже Тагір.

“Не памʼятаю батьків в обличчя. Покажи — не впізнаю. Мені тут добре. Нас тут люблять. Це моя сімʼя" , — каже Максим.

Робакідзе всиновлювали і по одній дитині, і родинними групами. Наприклад, Міраб та Максим — рідні брати. Як і Дамір, Раміль та Сніжана. З однієї сімʼї прийняли і Авеліну та Артема. Поки мама вдома з дітьми — тато Зураб будує.

Поруч будуються господарські приміщення для тварин. Аби було чим годувати дітей, за що жити, вчитись і відпочивати — родина тримає велике господарство. А ще в покинутому селі, неподалік Тиврова, де тепер мешкають, — Робакідзе викуповують хати й землі. Щоб кожна їхня дитина мала власну оселю.

Наразі на Вінниччині проживає 722 усиновлені дитини, каже очільниця обласної служби у справах дітей Тетяна Дорош. За 2021 рік нові родини знайшли 17 дітей. 3є з них усиновлені іноземцями. У базі даних перебуває 579 дітей.

"Діти до 18 років. До року немає жодної. 50 дітей до 5 років. Всі інші 11-18 років. Маленькі діти в родинних групах. А їх розлучати не можна", — каже начальниця обласної служби у справах дітей Тетяна Дорош.

В тому числі, — й ті, що перебувають у прийомних родинах, ДБСТ. 30 сімей стоять на черзі, аби всиновити дитину. Але найскладніше в цій історії, за словами Дорош, що всі хочуть маленьких і здорових дітей, і як правило — одну. Реальність — інша.

Читайте також Родина Фесько з Вінниччини виховує шістьох дітей у дитячому будинку сімейного типу Опікунство як форма сімейного виховання. Історія 17-річного Влада Зеленецького з Вінниччини Патронатні вихователі як форма сімейного виховання. Історія подружжя Ткачуків з Вінниччини Прийомні родини. Історія подружжя Юлії та Дмитра Дякун з Вінниці

Джерело