Четвертого грудня минає рік, як Олександр Третяк офіційно приступив до виконання обов'язків міського голови Рівного. У другому турі виборів він випередив переможця першого туру Віктора Шакирзяна, який, зрештою, став секретарем міськради. Суспільне розповідає, яким був перший рік нового голови.

Офіційно до обов'язків міського голови Рівного Олександр Третяк приступив 4-го грудня 2020 року. Журналісти Суспільне підготували репортаж з кабінету мера у перший день його роботи.

У другому турі виборів, які відбулися 22 листопада 2020-го, Олександр Третяк обійшов свого конкурента Віктора Шакирзяна з різницею у менш ніж півтори тисячі голосів. За нього тоді проголосувало майже 27 з половиною тисяч виборців.

Рік мера Рівного Третяка: про кіоски, тариф на тепло, Кільце на Макарова

Проєкт облаштування кільця на перехресті вулиць Дубенська і Макарова у різних варіантах розробляли декілька років. Запланували його збудувати через високу аварійність на цій ділянці. Роботу не починали через нібито нестачу грошей.

Будувати кільце почали на початку серпня 2021-го. На початку листопада міський голова відзвітувався про стан будівництва:

"Ми заклали термін виконання робіт в три місяці. Власне, 10 листопада буде якраз три місяці, коли ми розпочали роботи на цьому об'єкті. Тому плануємо встигнути в тримісячний термін запустити рух по цій кільцевій розв'язці", – сказав Олександр Третяк.

Як і планували, для руху кільце відкрили 10-го листопада. Загальна вартість будівництва склала понад 28 мільйонів гривень.

Тариф на тепло

Наприкінці жовтня 2021-го на засіданні Рівненського міськвиконкому затверджували тариф на тепло для населення. Згідно з розрахунками управління економіки, він мав становити 2 700 гривень за гігакалорію. Проте міський голова запропонував затвердити його на рівні торішнього, тобто у розмірі 1913 гривень. Такий же тариф встановили й для жителів Квасилова.

Тоді міський голова Рівного прокоментував це рішення так:

"За цей рік ми зробили стільки ремонтів вулиць, як не робилося ніколи. Ми маємо ряд інших проєктів в лікарнях, освіті, ремонт тих же туалетів. Скажіть, за чиї гроші це мало робитися? Ми планували це робити. Але зараз ми ці кошти, в 22-му році, маємо просто віддати за газ, проїсти. А навесні люди забудуть, що пройшла зима і було тепло, і що місто заплатило за газ і будуть просити, "дайте нам обладнанні туалети, дайте нам велодоріжки, освітлення". Вибачте, ми заплатили за газ".

Реконструкція "Авангарду"

За три роки реконструкції рівненського стадіону "Авангард" на роботи з міського бюджету виділили 160 мільйонів гривень, ще сто надійшло з державного бюджету.

Після обрання мер Олександр Третяк повідомив, що не облишить добудову стадіону, але заявив, що об'єкт треба добудовувати не за будь-яку ціну.

Першу чергу реконструкції стадіону, за словами очільника фірми-генпідрядника Юрія Фалка, планують здати до першого січня 2022 року. Станом на 19 листопада перший з двох етапів реконструкції виконали на 85%. Самі роботи стартували у березні 2019-го.

2 липня на сторінці мера Олександра Третяка з'явилась інформація, що проєкт реконструкції комісія затвердила для участі у конкурсі на виділення фінансування з ДФРР у 2022 році.

У листопаді 2021-го міський голова побував у складі інспекції, під час якої перевіряли готовність стадіону.

"Ставимо ціль і завдання, що в березні даний газон буде придатний для проведення матчів. І саме в цей період – березень-квітень, не будемо наперед загадувати, але перші матчі весняної частини чемпіонату і, можливо, навіть з Шахтарем, будуть саме тут", – прокоментував 19 листопада 2021 року Олександр Третяк.

Прибудова на Соборній

У січні 2021 року поруч з будівлею розважального закладу на вулиці Соборній, 16 почали зводити навіс.

Тоді міський голова Олександр Третяк повідомив, що навіс змонтований без дозвільних документів та погоджень з відповідними службами.

"Я вчора (12 січня, – ред.) заявив цьому підприємцю, який прийшов і хотів "якось" вирішити це питання. Для всіх, хто хотів, або хто мав наміри якось подібним чином діяти, що працюємо виключно в межах закону", – прокоментував міський голова Рівного.

21 січня відповідно до рішення міськвиконкому прибудову почали розбирати. Адвокат власника будівлі натомість вважав, що влада порушила право його клієнта.

Кіоски біля "Сільпо"

На початку вересня у сквері навпроти супермаркету "Сільпо" розпочали будівництво споруд для ведення торгівлі. Рівнерада зобов'язала начальника управління містобудівництва та архітектури скасувати паспорти прив'язки тимчасових споруд. Згодом такий наказ був виданий. Після чого Олександр Третяк заявив, що конструкції мають бути знесені.

"Такі речі, ганебні речі, які відбуваються із захопленням міської землі, вони не повинні і не можуть мати місце в нашій громаді. Моя позиція принципова і категорична", – зазначив Олександр Третяк.

У жовтні Рівненський окружний адмінсуд призупинив дію наказу про скасування паспортів прив'язки. Кіоски біля "Сільпо" збудували.

Що відомо На телеканалі UA:Рівне пройде спеціальний випуск програми “Сьогодні. Головне”, присвячений першому року перебування мера на посаді. Міська рада запропонувала, щоб саме Суспільне стало майданчиком, де міський голова відповість на питання місцевих журналістів. У етері, що відбудеться у п'ятницю, 3 грудня о 19:20, беруть участь представники різних ЗМІ.

Пряму трансляцію етеру можна подивитися ТУТ.

Рік тому за Олександра Третяка проголосували 27 451 житель Рівного і Квасилова. Олександр Третяк, обігнавши свого конкурента на майже півтори тисячі голосів, став міським головою.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело