На Полтавщині понад вісім тисяч людей мають заборгованість по виплаті аліментів. Загалом від початку року виконавча служба стягла майже 300 мільйонів гривень. Про це Суспільному повідомила заступниця начальника відділу обласного управління забезпечення примусового виконання рішень Алла Безпала.

Полтавка Людмила Самоходова має двох дітей: 5-річну Єву та 10-річного Марка. У хлопчика – інвалідність.

"Він (син – ред.) потребує постійного догляду з моєї сторони. Так що повноцінно працювати я не можу, підробляю. Постійно потребує реабілітації, медикаменти, коляски, крісла. Навіть зробити йому зуби – це має бути медикаментозний сон. Тобто це все дуже дороговартісно", – каже полтавка Людмила Самоходов.

«Спочатку щось платив»: на Полтавщині понад вісім тисяч людей не сплачують аліменти

З чоловіком Людмила розлучилася чотири роки тому. Дітей виховує самостійно. Через це жінка звернулася до суду щодо стягнення аліментів.

"Він (чоловік – ред.) спочатку щось платив, то по 500 гривень, але цього було дуже мало. На цей час борг складає приблизно 470 тисяч гривень. Він був більше – 530 тисяч гривень, але третину квартири у нього виконавча служба забрала. Я туди потрапити не можу, мене ніхто не пускає", – говорить Людмила Самоходов.

"За боржником наявне майно, яке зареєстровано на ньому на праві власності, і звернуто стягнення на саме нерухоме майно шляхом опису та арешту. Виставлене дане майно на реалізацію, але у зв’язку з відсутністю купівельного попиту, дане майно передане стягувачу. Там одна третя частина квартири", – каже заступниця начальника відділу обласного управління забезпечення примусового виконання рішень Алла Безпала.

На Полтавщині 20 тисяч людей зобов’язані виплачувати аліменти. З них понад вісім тисяч – боржники, каже Алла Безпала.

"Якщо боржник має заборгованість понад три місяці, він вноситься в реєстр боржників. Звертаються стягнення на доходи або майно. Якщо боржник має заборгованість понад чотири місяці – застосовуються до нього інші заходи. А це позбавлення права керувати автомобілем, позбавлення права перетинати кордон", – додала Алла Безпала.

Цьогоріч найбільша сума виплати з одного платника – 200 тисяч гривень. Загалом від початку року у регіоні аліментів стягнули на 32 мільйони більше, ніж за такий самий період торік – 294 мільйони гривень.

"Аліменти за загальним правилом сплачуються до 18 років. Але існує поняття як аліменти на утримання дитини, яка продовжує навчання. Встановлений прожитковий мінімум на дитину до 6 років – 2 тисячі 100 гривень, для дитини віком від 6 до 18 років – це 2 618 гривень. Розмір аліментів не може бути меншим ніж 50 відсотків цього мінімального розміру", – каже адвокатка Дар'я Маліннікова.

За несплату аліментів передбачена кримінальна відповідальність, говорить Поліна Ларіна.

"Це можуть бути або громадські роботи, або арешт до трьох місяців, або навіть обмеження до двох років. У цьому році було відкрито понад 80 кримінальних проваджень за фактами злісного ухилення батьків від утримання неповнолітніх дітей. А також за фактами ухилення від сплати грошей, що були встановленні рішеннями судів. Торік за аналогічні кримінальні правопорушення було відкрито більше сотні кримінальних проваджень", – говорить речниця поліції Полтавщини Поліна Ларіна.

Джерело