До марафону вже долучилося 46 тисяч учасників з 57 країн світу

Пробігти будь-яку дистанцію, будь-де та будь-коли, щоби нагадати світу про російсько-українську війну. Така мета проєкту "Марафон, який ніхто не хоче бігти". До нього вже долучилися понад 46 тисяч учасників із 57 країн світу. Серед них навіть українські полярники зі станції “Академік Вернадський”. Як стати учасником забігу – знає журналістка "5 каналу" Аліна Бурцева.

Нагадати про російсько-українську війну: в Україні проxодить

Валентин Стрєльцов, оператор 5-го каналу, – учасник забігу "Марафон, який ніхто не хоче бігти", мета якого нагадати світу про війну на сході України.

"Це важливо. Я хочу, щоб на Сході було мирно, спокійно", – каже Валентин Стреєльцов.

Такий забіг можна влаштувати у будь-якій точці світу та пробігти будь-яку відстань. Валентин вийшов на дистанцію 5 кілометрів через столичний Труханів острів.

Проєкт стартував на початку листопада – у день проведення відомого на весь світ Нью-Йоркського марафону у Штатах. Український забіг розпочали теж у Нью-Йорку – селищі на Донеччині – за кілометр від фронту. Зруйнованими вулицями пробігли п'ятеро, життя яких пов'язане з війною: армієць, військовий журналіст, переселенка, медик та волонтерка.

"Не забувайте, що хтось, десь тут на фронті, на самій передовій, не має чогось вдосталь, ризикує своїм здоров'ям, ризикує своїм життям", – каже учасниця марафону, волонтерка Наталія Воронкова. 

Дистанцію чотири кілометри пробіг і ветеран АТО Леонід Остальцев – у бронежилеті та в спортзалі. А свою медаль, із частинкою гільзи, яку отримав за участь, передав далі і влаштував своєрідний челендж:

"Я вирішив, що цю медаль я передам хлопцям зі спецпідрозділу "Корд" – ми разом в залі тренуємося просто. Я віддав їм, і вони зараз починають через своїх передавати іншим", – каже ветеран АТО Леонід Остальцев.

Марафон уже підтримали учасники із понад пів сотні країн світу. Долучився й Андрій Кондеревич. Чоловік родом із Дрогобича, але останні 15 років живе у США. "Марафон, яких ніхто не хоче бігти" пробіг саме під час нью-йоркського марафону. Дистанція – понад сорок два кілометри.

"Прийшов на роботу з двома медалями. і всі мене питали: "О, а чому у тебе дві медалі?" Я почав усім пояснювати за український Нью-Йорк. І, наприклад, цього тижня, ті самі люди звернулися до мене і говорять: "О, ми побачили в новинах, шо на кордоні з Україною близько сто тисяч солдат російських". Вони знов зацікавилися Україною", – розповів учасник марафону Андрій Кондреневич.

Пробігли марафон навіть в Антарктиді. Учасники 26-ї експедиції зі станції "Академік Вернадський" здолали дистанцію майже чотириста метрів – по кризі та снігу.

За кожним стартовим номером бігуна стоїть історія про російсько-українську війну. Наприклад – півтора мільйона. Це приблизна кількість жителів Криму, а також окупованих територій Донецької та Луганської областей, які були вимушені покинути свої домівки через російську агресію.

Долучитися до забігу може будь-хто. Для цього треба лише завантажити та надрукувати стартовий номер із сайту проєкту. На згадку можна отримати  цифрову медаль. Марафон можна пробігти у зручний час. А потім треба запостити відео чи фото та інформацію про проєкт у соцмережах з хештегом #marathonnoonewantstorun.

Аліна Бурцева, Дар'я Воронкова, Артур Волосов та Євген Школьнік. "5 канал"

Джерело