Національне агентство з питань запобігання корупції провело повну перевірку декларації голови СБУ Івана Баканова за 2020 рік і встановило, що оцінка задекларованих активів відповідає даним, отриманим із наявних джерел. Про це повідомили «Укрінформу» у пресслужбі СБУ.

Таким чином, уточнили у пресслужбі, ознак необґрунтованості активів не виявлено. Зазначається, що також за результатами перевірки не встановлено ознак незаконного збагачення.

У СБУ зауважили, що у довідці про результати перевірки звертається увага на окремі незначні неточності в декларації. Наприклад, зазначається, що декларант вказав кілька банківських рахунків, де наявні незначні грошові кошти у сумі 27 грн 77 коп., а за законом такий тип рахунків указувати не потрібно.

Pandora Papers: СБУ повідомила результати перевірки декларації Баканова

Крім того, як повідомляється, з приводу інформації, висвітленої у розслідуванні Pandora Papers, НАЗК зазначає: за відомостями від 5.05.2019 року належні суб’єкту декларування акції компанії Davegra Limited були відчужені.

У СБУ підкреслили, що загалом ознак правопорушень, передбачених ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення вимог фінансового контролю) та ст.366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації), НАЗК не виявлено.

Як повідомлялось, проєкт Pandora Papers оприлюднив матеріали-розслідування стосовно офшорних компаній, де, зокрема, згадується голова Служби безпеки України Іван Баканов.

За даними розслідування, «Зеленський та його партнери використовували компанії, розташовані на Британських Віргінських островах, Белізі та Кіпрі. Двоє наближених до Зеленського осіб в офшорній мережі, які також були частиною його телепродюсерської компанії, зараз обіймають високі посади: Сергій Шефір – помічник президента Зеленського, а Іван Баканов очолює Службу безпеки України».

В СБУ у цьому зв'язку заявили, що з моменту призначення у 2019 році на посаду голови СБУ Іван Баканов не займається жодним видом комерційної діяльності, а інформація щодо його статків і доходів відображена у щорічній декларації.

Як відомо, 3 жовтня ICIJ опублікував «досьє Пандори» (Pandora Рapers) про можливу причетність світових лідерів до офшорних схем. Доповідь розкрила офшорні угоди понад 100 мільярдерів, 35 світових лідерів і 400 державних чиновників. У досьє задіяні репортажі понад 600 журналістів з 117 країн. США названо найбільшим податковим притулком у світі.

У розслідуванні йдеться, що президент Володимир Зеленський та його близькі соратники могли бути причетними до переказів $40 млн від структур, пов’язаних із олігархом Ігорем Коломойським.

Крім того, із розслідування стало відомо, хто з українських політиків має нерухомість у Лондоні на мільйони доларів.

Також, як ідеться у розслідуванні, президент України Володимир Зеленський володів компанією, зареєстрованою на Британських Віргінських островах. За місяць до перемоги на президентських виборах у квітні 2019 року він продав свої акції Maltex Multicapital Corp як бенефіціарний власник своєму бізнес-партнеру та нинішньому першому помічнику Сергію Шефіру.

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова також прокоментувала фільм-розслідування «Офшор 95». Її обурило, як журналісти розповіли про те, що низка офшорних володінь мають безпосередній стосунок до топменеджменту країни.

Також радник Єрмака не бачить компромату на Зеленського у скандальному розслідуванні.

Джерело