Третього грудня відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. За даними Рівненського обласного управління соціального захисту населення в області стоять на обліку майже 16 тисяч людей з інвалідністю.

Журналісти Суспільного поспілкувались з рівнянином Віталієм Попоком. Через травму в аварії чоловік пересувається на інвалідному візку. Це не завадило йому стати майстром спорту міжнародного класу серед людей з інвалідністю та мати власний бізнес – перевезення й кур'єрську доставку.

51-річний рівнянин Віталій Попок – майстер спорту міжнародного класу з настільного тенісу серед людей з інвалідністю. Займатися тенісом він почав після ДТП, у якій втратив можливість ходити.

Займається тенісом та кур'єрською доставкою: як живе рівнянин, який пересувається на візку

"Ті перспективи, які малював в дитинстві, яке було повноцінне фізично, добре вчився, сім'я – все радикально змінилося. Як часто говорять: до і після. В цілях реабілітації став займатися настільним тенісом", – розповів Віталій Попок.

Віталій мав власний бізнес, приганяв автомобілі з Європи. Саме їдучи з Польщі до України чоловік потрапив в аварію. Тоді йому було 25 років.

"П'ята година ранку, лежав в полі, бо, як сталася аварія, двигун увійшов в автомобіль, а водій вилетів з-за керма. І під час першого удару, машина перекинулася, зірвало дах, ми вдарилися, багажник зігнувся, тобто з машини майже нічого не лишилося. В мене перерваний спинний мозок. Аварія була в Польщі не з моєї вини, а з вини іншого водія. Було заключення величезне, що немає шансів на те, що я зможу ходити. Професор у них там сказав, що це буде чудо Боже, якщо стану на ноги", – поділився з Суспільним рівнянин.

У Познанській лікарні він пробув 11 місяців. Повернувшись в Україну, дружина Віталія запропонувала йому грати у настільний теніс, але він погодився не одразу.

"Ми були в санаторії і дружина, а вона за спеціальністю – педагог, побачила, як хлопці грають в теніс й запропонувала мені. Я їй заперечив, сказав, що це кощунство – людина у візку – і спорт. Але спробували, купили 120 м'ячів. Вона каже: я піду приготую нам щось поїсти, а ти позбирай м'ячики. І коли вона пішла, я дуже розсердився: я тяжко назбирав 20 м'ячів, нагнувся, коробка з'їхала і вони впали – розпачу не було меж. І коли я назбирав першу коробку – 120 м'ячів, дружина сказала, що все готово", – розповів спортсмен.

Пройшло 17 років, відколи чоловік почав займатись настільним тенісом. Він чотириразовий чемпіон України, призові місця займав і на міжнародній арені.

"Найвищий рейтинг в мене був в настільному тенісі на світовому рівні – 22, це був 2013 рік. Перша нагорода була у 2006 році – це був турнір на міжнародному рівні. Це люди, які проходять кваліфікацію, щоб потрапити на Паралімпійські ігри. Це була перша нагорода, срібна медаль в командному заліку", – сказав переможець.

Окрім спорту, чоловік 18 років займається перевезеннями та кур'єрською доставкою. Аби їздити за кермом, авто переобладнали.

"В авто був важіль з механіки раніше, трошки вдосконалили. Вперше я завів, зрушив з місця, кажу: Ну, добре, але це місто Познань, хай він (автомобіль – ред.) постоїть, буду так приїжджати, тренуватися. А той чоловік, який переобладнав, закриває бокс і каже: як тренуватися, ти маєш водійські права? Ну то їдь. Я й поїхав і це було, як то "кинули в воду", – уточнив Віталій Попок.

Суспільному він розповів: має, друзів, сім'ю – дружину, трьох дітей, онука, віру. Віталій Попок додав, що задоволений життям.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело