Політолог-міжнародник Максим Ялі пояснив, які особисті цілі переслідують президенти Росії та США, плануючи спільну зустріч у найближчому майбутньому.

Про це він розповів у своїй програмі «Контрольний удар».

«Вже й міністр оборони України Резніков, який ще зовсім недавно заявляв про те, що не вірить у повномасштабний наступ Росії на Україну, здався. І заявив сьогодні, що Росія буде готова та може напасти на Україну вже у січні», - розповів Ялі.

Максим Ялі пояснив, навіщо Байдену зустріч з Путіним

Втім, сам політолог упевнений, що цього не станеться. На його думку, Путін намагається посилити переговорні позиції перед Заходом та посадити Байдена за стіл переговорів для обговорення питання виконання Києвом Мінських угод щодо російського сценарію. Ялі додав, що Лукашенко перетворюється на сторожового пса Путіна також невипадково, і тому так активно загрожує Заходу та заявляє про спільні військові навчання з РФ.

«Лукашенко також заявив, що у разі війни Росії проти України Білорусь воюватиме на боці Росії. Адже ще трохи більше року тому у своєму інтерв'ю Гордону напередодні президентських виборів він таку можливість категорично відкидав. Як сильно все змінилося за цей час. І зараз він уже говорить і про ймовірність війни з Україною, і про постачання озброєння біженцям з Донбасу і навіть про можливість прямого зіткнення», - говорить Ялі.

За його словами, інформаційна підтримка меседжів про ймовірне вторгнення Росії на територію України невипадково розпочалася саме в Америці. Політолог вважає, що таким чином вони готувалися до зустрічі із президентом РФ.

«Як відомо, у Конгресі Байден піддається жорстокій критиці з боку республіканців за те, що він не ввів санкції проти «Північного потоку-2» і пішов на поступки Путіну в цьому вкрай важливому для того питання. І на тлі обвалу рейтингів Байдена ще одна зустріч також буде використана критиками демократів. А так з'явилося обґрунтування – загроза повномасштабної війни в ​​Європі. І подано це буде вже не як слабкість Байдена, а як акт запобігання загрозі міжнародній безпеці. Умовно кажучи, ситуація win-win. Інше питання, що може домовитися про нас і без нас. І тиск на Україну у питанні виконання Мінських угод після такої зустрічі з боку США може різко зрости», - заявив Ялі.

Джерело