На Рівненщині 3 грудня неподалік україно-білоруського кордону відбулися навчання силовиків. Про це повідомили на офіційному сайті Нацполіції області. Підрозділи відпрацьовували алгоритм взаємодії у випадку, якщо нелегальні мігранти перетнуть кордон.

Навчання, у рамках прикордонної спецоперації "Полісся", провели неподалік пункту пропуску "Городище". Кількість сил й засобів не вказують.

Рівненщина: біля кордону силовики відпрацювали затримання мігрантів з Білорусі

Зібрали там поліцейських, прикордонників, нацгвардійців, військовослужбовців, рятувальників, працівників СБУ, міграційної служби Рівненщини та придані сили з Хмельниччини й Львівщини, уточнили у пресслужбі поліції.

"Щоб відпрацювати алгоритм взаємодії, працювали за умовним сценарієм: від оперативного чергового прикордонного загону надійшла інформація, що за 10 кілометрів від пункту пропуску "Городище" до державного кордону рухається близько сотні мігрантів, які хочуть незаконно його перетнути", – йдеться у повідомленні.

За наказом начальника Нацполіції області Олексія Камишанського по тривозі підняли поліцейських північних районів, розгорнули регіональний координаційний штаб. У "Городище" терміново направили додаткові сили, серед яких – Нацгвардія та прикордонники, перемовники із Нацполіції.

Під час навчань силовики стримали групу нелегалів. Найбільш активні намагалися зруйнувати загородження і штурмували рубіж. Сили груп стримування не допустили прориву біженців.

Але два десятки нелегалів зуміли обійти пункт пропуску і проникнути на територію України. Це зафіксувала аеророзвідка, йдеться в повідомленні поліції.

Силовики зупинили мігрантів, а найактивніших затримали й доставили у фільтраційні пункти. Там перевірку продовжили працівники міграційної служби.

"Сьогодні вкотре продемонстрували, що всі підрозділи системи МВС в області готові до захисту кордону і спрацювали, як єдина команда. Вдячний своїм підлеглим, колегам з інших територіальних підрозділів і відомчих служб за співпрацю й ефективну взаємодію. Сподіваємося, що загострення ситуації на кордоні нашої області не відбудеться", — цитує пресслужба Олексія Камишанського.

Що відомо На Рівненщині 19 листопада представники поліції та інших силових підрозділів провели спільні навчання у прикордонних з Білоруссю територіях. Тоді також відпрацьовували можливий прорив мігрантів через кордон та їх затримання. Ситуація на білорусько-польському кордоні загострилась удень 16 листопада. За повідомленнями польської сторони, мігранти застосували проти прикордонників світлошумові гранати та жбурляли у них каміння. Після того, як правоохоронці Польщі відбили атаку, частина мігрантів вирішила повернутися до раніше залишеного табору. Про це повідомляє Gazeta Wyborcza. Міністр МВС Денис Монастирський заявив, що у разі загострення ситуації на кордоні з Білоруссю у прикордонних областях України можуть запровадити надзвичайний стан. МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю. Мігранти влаштували біля кордону із Польщею табір, білоруські силовики постачали їм дрова, воду та їжу. Люди жили у таборі, та періодично намагалися проривати кордон із Польщею майже два тижні. 18 листопада державна прикордонна служба Польщі повідомила, що на місці стоянки мігрантів біля кордону у Брузгах майже не залишилося людей: білоруські служби направили іноземців до транспортно-логістичного центру, який розташований за кілька сотень метрів.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело