Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що Європейський Союз надасть фінансову підтримку Україні в розмірі 1,4 мільйони євро для облаштування державного кордону з Білоруссю. Про це 3 грудня, домовились міністр внутрішніх справ України та Голова Представництва ЄС в Україні, Посол Матті Маасікас. 

Про це йдеться на сайті МВС.

"З огляду на сьогоднішні виклики, МВС пропонує розглянути можливість перерозподілу частини бюджету другої фази спільного проєкту EU4IBM для нагального облаштування українсько-білоруської ділянки кордону та підвищення спроможностей Держприкордонслужби", — сказав Монастирський.

Україна вже найближчим часом отримає майже півтора мільйона євро на будівництво держкордону з Білоруссю

Посол Матті Маасікас запевнив очільника МВС, що Україна вже може розраховувати на 1,4 мільйони євро від ЄС в рамках цього проєкту, а протягом кількох місяців європейські партнери погодять суттєве збільшення цієї суми. 

Монастирський зазначив, що "у зв’язку із загостренням ситуації на кордонах ЄС та Республіки Білорусь, а також відвертої демонстрації агресивних намірів з боку східного і північного сусідів, Україна зацікавлена у розширені взаємодії з ЄС у безпекових питаннях". Зокрема очільник правоохоронного відомства наголосив на зацікавленості української сторони в участі у засіданні міністрів внутрішніх справ ЄС, яке відбудеться 9-10 грудня у Брюсселі.

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Олександр Лукашенко своєю заявою про наміри відвідати незаконно окупований Крим "спалив усі мости" з Україною.

Читайте також:

В Австрії обрали нового федерального канцлера

Помічник президента РФ заявив, що нічого не знає про безпосередню підготовку перемовин Путіна і Зеленського

Байден і Путін, імовірно, проведуть перемовини вже наступного тижня — російські ЗМІ

Джерело