Шість тонн товстолоба випустили 3 грудня у Дніпро в порту Адамівка, що в селі Рацеве Черкаського району. Мальків для зариблення закупили у Корсунь-Шевченківському рибному господарстві за кошти промислових рибалок, розповів іхтіолог Олександр Жежеря.

Витратили 60 тисяч гривень. Фахівець додав, що на це місце рибу запускають вперше за три роки.

Уперше за три роки: в Черкаському районі у Дніпро випустили мальків товстолоба

На території порту Адамівка розташовані чотири приватні підприємства, які виловлюють рибу у промислових цілях. Тому аби відновити водні ресурси, тут організували зариблення, розповів інспектор Рибоохоронного патруля Ігор Головченко.

Ця ділянка захищена від вітру та сильних течій, тому мальки тут легко адаптуються до нових умов: "Мальок товстолоба був вирощений у ставках він не звик до Кременчуцького водосховища, до великих просторів, і перевезення на нього має вплив. Риба злякана та малоактивна, вона буде знаходитись в даній акваторії дня три", – зауважив Ігор Головченко.

Автомобіль із зарибком проїхав 150 кілометрів. Рибалки разом з інспекторами через спеціальні рукави випустили мальків у вільне плавання. Вселяють до річки 300 громового товстолоба. Такого розміру він досяг за два роки, зазначив іхтіолог Олександр Жежеря. "Таку вагу ми вибираємо, бо рибу тоді не зможе з’їсти хижак і вона швидше адаптується і в неї більші шанси що вона виживе, а вид такий риби вибрали, бо він біологічний очисник, він очищає нашу водойму".

Втім на цьому місці риба не зимуватиме, а попливе вище по течії, додає фахівець: "У цій частині водосховища відсутні мілководдя та ділянки які можуть відмежовуватися, і ми вибрали цю локацію, щоб риба не залишилась на відмежованих ділянках. Тут затишок, вона адаптується тут поруч є фарватер і вона вийде на нього", — пояснив іхтіолог.

Рибалки які фінансують цю партію риби, не лише спостерігали за процесом, а й допомагали малькам дістатися води. Директор одного із підприємств Олег Шуть вперше долучився до цього процесу: "Опісля себе ми маємо щось залишати іншим і нашим дітям, тому ми відчуваємо обов’язок перед державною поповнити ці ресурси".

Місце зариблення, як і решту територій, інспектори патрулюватимуть у посиленому режими, додав Ігор Головченко. "Ми протягом мінімум тижня знаходимось в районі зариблення. Риба злякана, тож її легко виловити навіть аматорам, позаяк ми знаходимось в районі промислового лову. Рибаки човнами можуть лякати рибу, і можуть її пошкодити. Для цього ми будемо знаходитись тут. Також поряд село і її можуть виловити не добросовісні люди", — зауважив інспектор. Та додав, що до кінця року до Кременчуцького водосховища запустять 40 тонн риби.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України Читайте також

Ялинки-2021: де і за скільки черкащани зможуть купити новорічні дерева У Черкасах встановили ще одну "котохатку"

Джерело