В Італії з 1 лютого почнуть штрафувати невакцинованих громадян. Разове стягнення на суму 100 євро загрожуватиме людям старшим за 50 років, які до початку наступного місяця не почнуть курс імунізації від коронавірусу.

В Італії почнуть карати невакцинованих, але не всіх: названо суми штрафів

А вже з 15 лютого цій категорії громадян, щоб отримати право на роботу, доведеться пред’являти посилений Green Pass із записом про бустерну дозу чи перенесений коронавірус. Те саме стосується працівників державних та приватних компаній будь-якого віку, пише La Repubblica.

Якщо італієць без необхідного COVID-сертифіката прийде на робоче місце, йому можуть виписати штраф від 600 до 1500 євро.

Крім того, працівники категорії 50+, які прийшли на роботу без посиленого Green Pass, будуть вважатися “відсутніми без поважних причин”. З ними можуть зберегти трудові відносини, однак такі люди втрачають право на будь-які винагороди.

Роботодавцям, які не перевірятимуть у співробітників наявність Super Green Pass, загрожує штраф від 400 до 1000 євро.

Додамо, що не штрафуватимуть за відсутність щеплень тих людей, які мають довідку про протипоказання до імунізації.

Зазначається, що для відвідування перукарні та кабінету косметолога з 20 січня потрібно буде пред’являти базовий COVID-сертифікат + тест на коронавірус. З 1 лютого це правило пошириться на державні установи, магазини, пошту та банки.

Вже з 10 січня Super Green Pass стане обов’язковим для проїзду поїздами, автобусами, метро та іншими видами громадського транспорту, пише La Stampa.

Джерело