Персонал Кушугумської лікарні, що в Запорізькому районі області, майже всім складом перейшов до медичного центру “Добромед”, який працює у цій комунальній установі згідно з "Законом про державне приватне партнерство".

Про це Суспільному повідомив голова селищної ради Володимир Сосуновський.

Він зазначив, що із серпня 2021 року у приміщенні лікарні працюють дві медичних установи — комунальне підприємство первинної ланки та товариство з обмеженою відповідальністю “Кушугумський медичний центр "Добромед".

Медичний персонал лікарні Кушугумської громади масово перейшов працювати до приватного центру

"Це товариство було утворене у березні, коли вийшов «Закон про державне приватне партнерство», що дав право інвесторам допомагати у вирішенні питань соціального та медичного характеру, саме на територіях. Звісно, з якимось своїм прибутком".

Читайте також: Для роботи Кушугумської лікарні залучать приватний капітал

"Ми створили це товариство, зайшли зі статутним капіталом — там був мільйон, у нас було 300 тисяч. Тобто, 30 відсотків селищна рада, 70 — приватний партнер. Але прибуток, який надалі буде розподілятись, буде розподілятись 50 на 50. Це дає нам право, що товариство яке накопичує гроші, яке нами створене, буде сплачувати за комунальні послуги", — сказав селищний голова.

Нині у лікарні обслуговують мешканців трьох селищ, які входять до складу Кушугумської громади. Люди до такого сусідства медичних закладів ставляться по-різному:

"Рік тому закрили поліклініку, зараз відкрили. Начебто, все почало налагоджуватись. А зараз хочуть її перевести на платну. Для чого? Кому це вигідно? Немає у нас людей, які б могли платити нормальні гроші за те, щоб їх лікували. Соціальний пакет повинен працювати для людей. І лікарі повинні працювати, а не хвилюватись, що їх викинуть на вулицю", — вважає мешканець смт Кушугум Сергій.

"Ось таку поліклініку вибудувала держава, а тут все разом збили в одну купу. Це цілковитий бардак. І діти, і хворі, хто з температурою. Тут більше можна захворіти, у цій поліклініці. Образливо одне: вибудували для селища таку лікарню, я не знаю, хто там і що зараз забрав, що залишився лише коридор", — додає мешканець смт Кушугум Віталій.

За словами директорки "Кушугумського медичного центру" Анни Солодун, на утриманні будівлі лікарні з серпня до кінця 2021 року заощадили бюджету громади близько 800 тисяч гривень.

Нині медичний заклад, який вона очолює, надає людям, які уклали декларації, безоплатні послуги первинної медицини: приймання, призначення лікування, обстеження, вакцинація згідно з календарем щеплень, загальний аналіз крові, сечі, глюкози та холестерину.

Управління нерухомим майном лікарні, згідно з рішенням Кушугумської селищної ради, передали “Кушугумському медичному центру”, де засновником, окрім селищної ради, є товариство з обмеженою відповідальністю “Дрімнет”. Згідно зі статутними документами, воно спеціалізується на проводовому електрозв'язку.

"Я вважаю, що були порушення у законодавстві при передачі в управління всього майнового комплексу Кушугумської лікарні, який вартістю, з обладнанням, майже, 77 мільйонів. Вважаю, що таке рішення не відповідає інтересам громади, оскільки громада втрачає кошти, які б могла отримувати від оренди, втрачає медичну допомогу. А представники приватної структури займають чотири поверхи цієї лікарні", — зазначає депутат Запорізької обласної ради Дмитро Майстро.

Депутат подав звернення до прокуратури Запорізької області та повідомив, що прокуратура звернулася до суду, адже вбачає ознаки порушень законодавства та інтересів мешканців громади:

"Звернулися до суду з позовом щодо скасування цих протиправних рішень і повернення майна з управління приватної структури у власність і розпорядження селищною радою", — уточнив Майстро.

Читайте також: У Кушугумській лікарні в рамках програми державно-приватного фінансування запрацювала "вторинка"

Як розповів Володимир Сосуновський, з приводу депутатського листа засідала комісія щодо правильності обслуговування товариством, яке селищна рада утворила разом із приватним партнером, згідно "Закону про державне приватне партнерство".

"Ми потрапили у пілотний проєкт, нас викликали, нарада була у Міністерстві охорони здоров'я, і Кушугумську громаду взяли пілотним проєктом по створенню приватно-державного партнерства у галузі медицини. Це перше питання. Друге — всі поради та заключення, які надало Міністерство є в обласній адміністрації. Була ця комісія проведена — два засідання. Якихось зауважень з боку комісії не було з приводу юридичних, якихось інших питань", — сказав Володимир Сосуновський.

Він уточнив, єдине зауваження комісії стосувалося обслуговування людей у напівпідвальному приміщенні. Голова Кушугумської селищної ради повідомив, що цю проблему усунули й тепер пацієнти проходять обстеження на першому поверсі.

"На сьогодні є підтвердження, що нашому товариству надають вторинну ланку. Тобто, те до чого ми йшли, сьогодні відбулося і вже почало працювати. З кінця січня ми будемо набирати лікарів вторинної ланки, де будуть надаватись безкоштовні послуги", — додав Володимир Сосуновський.

Передання майна Кушугумської лікарні в управління приватній структурі розглянуть у Запорізькому обласному господарському суді. У його пресслужбі Суспільному телефоном повідомили, що попередній розгляд справи за позовом Запорізької обласної прокуратури до Кушугумської селищної ради перенесено з 20 грудня 2021 року на 18 січня 2022 року.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Джерело