Мешканці чекають на централізоване водопостачання ще з радянських часів

Мерзнуть у власних квартирах. У селі Августинівка поблизу Запоріжжя кілька десятків мешканців двоповерхових будинків живуть без цивілізації. Централізованого водопостачання чекають іще з радянських часів. Ремонтів у будинках не було, тож оселі вже почали руйнуватися. Хто може – залишає аварійні квартири та перебирається до родичів. А в тих, хто не має можливості переїхати – кожен день перетворюється на боротьбу за виживання. У ситуації розбирався журналіст "5 каналу" Денис Розенков.

Комунальний треш: мешканцям села на Запоріжжі доводиться збирати та пити дощову воду (Відео)

Пліснява, цвіль та холод. Людмила Матляк показує, в яких умовах їй доводиться жити. У будинку немає ні води, ані центрального опалення. Зруйнований дах пані Людмила відремонтувала за власний кошт. Але через покинуту квартиру поверхом вище – усе марно. Усі опади летять туди просто у вікна.

"Я вигрібала і від грибка, і дощ тут постійно, і воно у мене в квартирі з другого поверху. Ось цей сморід я не можу вивести. Ремонт я кожного року роблю", – каже жителька села Августинівка Людмила Матляк.

Так живуть зо три десятки жителів у селі Августинівка Запорізької області. 10 аварійних будинків хто зміг залишив і виїхав до родичів. В одному з них – залишається єдина жінка.

"Ось її вікна, у цьому під'їзді вона живе, і не отримує ніякої підтримки, ніхто їй не дає ніякого житла, а їй нема куди йти, як може людина, так і живе", – каже жителька села Августинівка Людмила Матляк.

Свого часу, щоб отримати тут житло, люди десятиліттями стояли в чергах. Олена купувала нерухомість за власний кошт, продавши дачу. Всі сподівалися на нормальне життя.

"Купили квартиру зі сподіванням жити красиво, добре, але вибачте – ані газу, ані води, ані туалету в деяких немає", – каже мешканка села Августинівка Олена Шеремет.

Жодних ремонтів у будинках не було. Вони в аварійному стані.

Дощ та сніг для місцевих – тут і горе і радість. Без централізованого водопостачання воду людям возить пожежна машина. Але іноді її чекають тижнями. Тож відстоюють дощову, аби пити та митися. Бо не кожен може придбати бутильовану.

Ще п’ять років тому балансоутримувачем цього житла була Широківська громада. Тутешні посадовці кажуть – про проблему з питною водою знають. Але на її вирішення немає грошей. Кажуть, що проєкт створення водогону є. Чекають лише фінансування.

"Ми звернулися до депутатів обласної ради, щоб вони підтримали нам фінансування цього проєкту. Ми одразу, без будь-яких зволікань, термінів, або інших процедур, готові приступати до будівництва", – розповів заступник голови Широківської ОТГ Дмитро Свіркін.

Що ж до ремонтів – будинки – зняли з балансу сільради. Щоби вирішувати проблеми, посадовці радять місцевим пенсіонерам створювати ОСББ.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, в Україні з 1 січня подорожчала вода. 

Джерело