Дипломат також наголосив, що Україна порушила принцип, який проголошував Жозеп Боррель

Володимир Зеленський, запропонувавши провести тристоронні перемовини у форматі Україна-США-Росія, фактично виключив Євросоюз з переговорів. Таку думку висловив голова ГО "Центр новиx рішень", дипломат Костянтин Єлісєєв.

Він також написав про те, що Україна порушила важливий принцип, про який нещодавно заявляв головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель – "безпека в Європі не може вирішуватися без Європи".

Зеленський своєю ініціативою виключив ЄС з переговорів по Донбасу – Єлісєєв

"Запропонувавши новий формат переговорів Україна-РФ-США, Банкова по суті виключила ЄС з переговорів і порушила принцип, який проголосив Борель, що "безпека в Європі не може вирішуватися без Європи". Цікаво, чи узгоджено це з Брюсселем? Чи знову штанга?", – вважає Єлісєєв.

Як повідомляв 5.UA, раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив про те, що президент України Володимир Зеленський запропонував Джо Байдену провести тристоронню зустріч з Володимиром Путіним. 

Як повідомляв 5.UA, протягом останніх тижнів іноземні ЗМІ з посиланням на дані власних розвідок повідомляють про плани Москви розпочати повномасштабний наступ на Україну. А напередодні газета The Washington Post, а згодом і німецьке видання Bild заявили, що Росія розглядає варіант захоплення України у три етапи. 

Нагадаємо, 21 листопада очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія готується напасти на Україну наприкінці січня – на початку лютого 2022 року.

Нагадаємо, нещодавно відбулися відеоперемовини президента США Джо Байдена із російським лідером Володимиром Путіним. Під час спілкування останнього попередили про "потужні економічні та інші заходи" з боку Сполучених Штатів та країн-союзників у разі збройної агресії проти України. Також Байден відмовився гарантувати Путіну невступ України до НАТО.

Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував розмову між лідерами США та Росії. Відеоперемовини Джо Байдена та Володимира Путіна він назвав перемогою України.

Джерело