В Івано-Франківську відкрили музей-майстерню українського одягу та побуту. У виставковій залі – старовинні вишиті сорочки з родинної колекції Яциновичів. Їх збирали упродовж десятиліть. У музеї представлені речі з Опілля, Бойківщини, Гуцульщини, Покуття та інших регіонів України.

Про це кореспондентці Суспільного розповіла співвласниця колекції Любов Дрогомирецька.

"У нас — понад шість сотень вишиванок. Звідси й виникла ідея відкрити музей стародавнього автентичного вбрання, аби охочі могли прийти та подивитися, як вдягалися колись українці в різних регіонах країни. Є в експозиції сорочка, яку вбирала моя бабуся. Вона — особлива особисто для мене. Є також фотографія, на якій бабуся вбрана в цю вишиванку. На фото їй 16 років", – розповідає Любов Драгомирецька.

Вишиванки з родинної колекції. У Франківську відкрили музей-майстерню національного одягу та побуту

З її слів, вбрання, яке експонують у музеї, можна розглядати, а також вивчати техніку вишивання за візерунками. Однак вишиті сорочки купити не можна. Лише на замовлення відвідувача автентичну вишиванку можуть відтворити у новому екземплярі, каже Любов Дрогомирецька.

Більшість представлених у музеї вишиванок – жіночі.

Деяким – понад сотню років.

Любов Драгомирецька каже, експонують не весь одяг із родинної колекції.

У музеї також представлені аксесуари, вишиті рушники та подушки, глиняний посуд.

Є навіть старовинні ткацькі верстати.

За словами Любові Дрогомирецької, в музеї-майстерні планують проводити також мистецькі зустрічі та тематичні майстер-класи.

Що відомо

Колекціонують та відтворюють вишиті сорочки – таку справу для себе обрала родина Яциновичів-Дрогомирецьких. У колекції – понад 600 вишиванок.

Читайте також "Малює" голкою. Франківка вишиває копії картин світових художників Зібрала сотні вишитих речей. Віра Дрінь За старими фото: косівський колекціонер Богдан Петричук відтворює гуцульські строї

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело