Побачити на власні очі ситуацію й дізнатися про нагальні потреби цивільних та військових — із такою місією міста України відвідують представники Благодійного Фонду “HELP FROM BOURNEMOUTH” (“Допомога від Борнмута”). Побували благодійники і в Запоріжжі.

Журналісти Суспільного поспілкувалися з делегацією.

Її учасники — етнічні поляки, які наразі живуть у Великобританії. Від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну польські благодійники організовують для українців гуманітарну допомогу – медичне обладнання для госпіталів, ліки, спорядження та технічні засоби для військових. Взяли шефство над морськими піхотинцями.

Запоріжжя відвідали представники благодійного фонду Великобританії, які допомагають українським захисникам

"Від даного фонду нам надійшов один з апаратів, який дуже успішно був використаний на полі бою. З його допомогою було зроблено "смерть ворогам" і їхній техніці", – каже командир роти морської піхоти ЗСУ з позивним "Серж".

Засновник БФ Кароль Свяцкі розповідає, налагодили роботу так, що одні члени команди працювали у Великобританії, а інші – в Україні: «Ми працювали протягом 70 днів у Великій Британії, організовували там діяльність наших складів та відправляли гуманітарну допомогу в Україну. А Януш тут, у Червонограді, її отримував, розподіляв по лікарнях та передавав волонтерам».

"На сьогодні понад 50 вантажівок гуманітарної допомоги доправлені з Великої Британії до України. Вони рухались різними напрямками до медичних шпиталів першої лінії – в Одесу, Запоріжжя, Краматорськ, Харків, у Київську область. Дуже багато людей у різних європейських країнах прагнуть допомагати українцям", – зазначає Януш Горські, координатор із питань логістики в Україні.

Серед переданого: вартісні медикаменти, важливий на той час дефіцитний і сучасний хірургічний інструмент, тактичні речі – рюкзаки, біноклі, бронежилети та інші дуже потрібні українським захисникам речі, розповів представник БФ “STARLIFE” (м. Київ) Віталій Мельник.

"На цей час ми відправили в Україну понад 6000 пакунків гуманітарної допомоги. Навіть просто зараз ще одну машину завантажують. І, напевно, післязавтра вона вже буде в Україні. Ми не зупинимо свою діяльність, поки Україна не переможе", – наголосив Даніель Сулімєрські, координатор з питань логістики в Британії.

Читайте також: У Запоріжжі волонтери переобладнують цивільні авто для українських військових

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело