24 плакати чотирьох художників з Хмельниччини представили на відкритті виставки антивоєнних плакатів під назвою «Світ переможе темряву» у дитячій бібліотеці. Про це розповіла директорка хмельницької обласної дитячої бібліотеки Валентина Черноус.

Емоції художника передаються глядачеві, каже художниця з Запоріжжя, переселенка Любов Миленька.

«По-перше, це професійна виставка, професійного плакату. Він дуже влучний, він б’є в ціль. Я вважаю, що не знайдеться тієї людини, яка не зможе відчувати тих відчуттів, які відчували художники, коли виконували цей плакат», - каже жінка.

У Хмельницькому відкрили виставку антивоєнних плакатів

Виставка показує настрої, яке пережило суспільство за останні 2 місяці, говорить краєзнавець Сергій Єсюнін.

«Ця виставка якраз показує, наскільки, буквально за пару місяців, вдалося переварити оті всі події, і вилити в ці плакати. І мені дуже сподобалося, тому що в дійсності кожен плакат тут якусь подію, якісь загальні настрої він подає дуже змістовно», - каже Сергій Єсюнін.

За словами художника-графіка Володимира Карвасарного, плакат працює через асоціативний ряд. «Нічого не можна робити в лоб, бо то не плакат. Якщо не має тієї асоціації, то це буде просто картинка», - каже він.

Плакат показує речі, які домінують у суспільстві, розповідає ініціатор виставки, художник Яків Павлович.

«Світ розділився на людей і нелюдів. Я думаю, що це не тільки моя думка, це думка багатьох людей. І вже ця думка, вона фігурує кругом. Мене підтримали і дирекція, і мої колеги підтримали, так що це пішло якось на одному диханні. І я думаю, що ця виставка на порядку денному. І вона не зупиниться тут, в бібліотеці. Вже є прохання, що в інших організаціях розгорнути цю ж саму виставку. Можливо, з якимсь доповненням», - говорить Яків Павлович.

Виставку антивоєнних плакатів саме у дитячій бібліотеці проводять тому, що діти виростають на символах і подіях, які відбуваються в країні, каже директорка хмельницької обласної дитячої бібліотеки Валентина Черноус.

«Вони всі знають уже людей, які створили оцю ситуацію, які причетні до війни. І діти висловлюють побажання, щоб війна якнайшвидше закінчувалася. Це подія для нашого міста значна. Це таке швидке реагування наших художників на такі швидкі зміни, які відбулися в нашій країні. І, я так думаю, що плакат - це найшвидший формат графічний, де можна показати своє ставлення, зокрема, до російсько-української війни», - розповідає директорка бібілотеки.

За словами Валентини Черноус, на виставці представлені роботи чотирьох хмельницький художників - Якова Павловича, Миколи Мельничука, Олега Боровського і Володимира Карвасарного.

Виставка антивоєнних плакатів в обласнній дитячій бібліотеці імені Шевченка проходитиме до кінця травня. Вхід на неї безкоштовний.

Читайте також У Кам’янці-Подільському до Дня Європи відкрили скульптуру «Закрите небо» Людина-ракета і Путін в образі диявола: як дочка хмельницьких художників Миколи та Людмили Мазурів допомагає фронту У Хмельницькому стартував мистецький проєкт «Бій за Україну»

Джерело