У Чернівецьку область з початку повномасштабного вторгнення доставляють гуманітарну допомогу. Звідси її розподіляють в міста, де тривають чи були бойові дії. Також розподіляють людям, які евакуювались на Буковину.

Суспільне публікує роз'яснення юристів Чернівецького центру з надання безоплатної правової допомоги про те, як діяти у випадку, якщо побачили продаж гуманітарної допомоги.

Якщо побачили гумдопомогу в магазині або онлайн:

Як діяти, якщо в магазині продають гуманітарну допомогу. Роз'яснення чернівецьких юристів сфотографуйте або зніміть на відео товар на полиці магазину; зробіть скріншот, якщо йдеться про розміщення товару на продаж в інтернеті, попросіть адміністрацію магазину надати сертифікат якості чи іншу інформацію, що підтверджує право на продаж цього товару, напишіть користувачу, який продає товар, аби він надав чек, який підтверджує саме купівлю ним цього товару; повідомте про можливе правопорушення правоохоронні органи. Потрібно зазначити назву магазину, його адресу, назву самого товару. Якщо онлайн — назву сайту, користувача, який розмістив оголошення про продаж, посилання на пост, скріншот. повідомити можна поліції за телефоном 102 або на цілодобову гарячу лінію поліції області 0673128524. Також можна повідомити на гарячу лінію Служби безпеки України 0800501482 або гарячу лінію СБУ області 0680663568. цікавтесь результатом розгляду вашого повідомлення про можливе правопорушення.

Також юристи роз'яснюють, що згідно з останніми до закону за продаж гуманітарної допомоги передбачена відповідальність від штрафу у 34 тисячі гривень до семи років позбавлення волі:

за продаж гумдопомоги вартістю від 434 тисячі гривень передбачений штраф від 34 до 51 тисячі гривень, виправні роботи до двох років або обмеження волі до чотирьох років, при повторному продажі, групою людей або службовою особою на загальну вартість від понад одного мільйона гривень загрожує позбавлення волі до п’яти років з конфіскацією майна, якщо продає організована група або на загальну вартість у майже чотири мільйони гривень, під час надзвичайного чи воєнного стану – позбавлення волі до семи років з конфіскацією майна. Що відомо У Чернівецьку область від початку російського вторгнення привезли допомогу з понад десяти країн. Це Туреччина, Італія, Іспанія, Франція, Бельгія, Німеччина, Румунія, Корея, Македонія. Також Чернівці отримують гуманітарну допомогу від Європи у румунському місті Сірет. Всю цю гуманітарну допомогу проводять через фонд "Help Ukraine Romania". З Сірету її направляють у два склади в Чернівцях. Відправки можна переглядати на сайті та соцмережах фонду "Help Ukraine Romania". За 50 днів в Україну було ввезено 270 тисяч тонн гуманітарної допомоги, сказала заступниця керівника Офісу Президента Юлія Соколовська В області правоохоронці розслідують, чи причетний гендиректор Чернівецької обласної лікарні Сергій Бродовський до привласнення гуманітарної допомоги. На Львівщині під час продажу партії військового спорядження на суму 550 тисяч гривень затримали підозрюваних у розкраданні гуманітарної допомоги. Читайте також

"Дала інтерв'ю журналістам". Як буковинка доправила шість вантажівок допомоги з Італії

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело