Росіяни кидали бомби навіть на церкви, спалюючи пам’ятки архітектури з іконами та начинням, йдеться в ТСН.

«Хай той Путін на шматки розвалиться, як моя хата. Оце так вдарило, я якраз прилягла», - каже баба Валя, яка порпається в руїнах свого будинку.

Що то було - «Гради» чи снаряди - їй вже ніхто не скаже. Сапери поїхали, а вона досі з кімнат виносить шматки заліза з того, що лишилося від будинку, який будувала разом зі своїм чоловіком. У ньому прожила все життя - тут народила і виховала трьох дітей, а тепер родинного гніздечка не має. Хата не придатна до життя.

Під час наступу окупантів із Білорусі першими під приціл потрапили села Житомирщини: вулиці тепер в руїнах

Хаті сусідки баби Люби теж дісталось, чекати, поки заллє будинок, вона не стала, за пенсію, що відклала, трохи підлатала дах. «Шифер купила за свої. Нікого не наймала - діти приїхали, роботи не має, то я й заплатила»,- розповідає жінка.

У селі Раковичі артилерійським обстрілом знесло цілу вулицю, і таких сіл довкола десятки. Є будинки геть розбиті, є без дахів або у дірках. Але цілих катма. Чому саме їхнє село бомбили рашисти, люди й гадки не мають.

Церква Покрови встояла під час Другої світової, хоч і було влучання німецької бомби, але не встояла під час бомбування росіянами. Пам’ятка архітектури ХІХ століття була, допоки снаряд не влучив у святиню. Ця церква була однією на кілька сіл і тут завжди було людно, хоч і Московський патріархат, а особливо на Різдво та Великдень. Цьогорічний Великдень святиня не пережила. З вогню люди намагались врятувати хоча б ікони.

Від влучання та вибухової хвилі побило стіни, куполи й ікони, знесло будинок священника. З трьох хрестів два встояли, так і висять, похилившись в бік Білорусі, звідки й прилетіли літаки окупантів.

Житомирське полісся оговтується від окупації та бомбардувань. Повільно життя повертається у розбиті села та згорілі будинки.

Читайте також:

Бійці на "Азовсталі" втрачають надію, а їхні рідні в Туреччині благають про "диво" від Ердогана

Медведчук без заправок "Глуско" - важливий економічний удар по гаманцю агресора

"Повне самогубство": Арестович вважає, що Білорусь не наважиться втрутитися у війну з Україною

Джерело