Діти навчаються мистецтва за розкладом, а на випадок повітряної тривоги спускаються до підвалу. Так відбуваються заняття у вихованців гуртків Палацу молоді в Черкасах. Гуртківці можуть перебувати в закладі завдяки тому, що є укриття, розповіла Суспільному директорка Олена Петрова.

Через війну вихованці колективу "Імпульс" не поїхали на змагання. Нині всі вони продовжують відпрацьовувати свої танцювальні номери, розповіла хореографиня Анастасія Гриневич. За її словами, зі 150 дітей нині займається двадцять.

Заняття за розкладом, під час тривоги – в укриття: черкаські гуртківці продовжують навчання

"Дітки зараз активні, їм не вистачає десь побігати, пострибати. Мені здається, вони більше стараються, ніж коли їх було багато, і цінують той час, протягом якого вони перебувають у залі".

Наявність укриття є переконливим аргументом не полишати навчання танців для доньки, сказала мама вихованиці колективу Людмила Мельниченко:

"В той час, коли дитина перебуває на тренуванні, і ти впевнений, що дитина в безпеці, то це відіграє велику роль. Аби, наприклад, у нашому будинку не було укриття, то я, можливо, задумалася б про те, що ми б не ходили на ці заняття, тому що безпека – це головне, тим більше дитина маленька, яка не зможе вирішити якісь питання самостійно".

Директорка закладу Олена Петрова показала бомбосховище, яке розміщене в підвалі:

"Укриття в Палаці молоді має два виходи".

Вона розповіла, щоб доступ до нього був цілодобовий, щоночі є чергові. Приміщення розраховане на дві сотні людей.

"Деякі люди приносили свої речі: ковдри, пледи, і вони їх тут залишали, щоб не носити постійно на повітряні тривоги".

За словами засновниці танцювального колективу "Імпульс" Людмили Воропай, три вихованці відпрацьовують частину танцю, далі такі постановки з усіх куточків світу об’єднають в одне відео.

"Наші діточки, котрі зараз не в Черкасах, а в Польщі, Угорщині, Великобританії, Чехії, де наші дітки тільки зараз не перебувають, вони будуть по шматочку танцювати, й ми потім це все зберемо, а потім змонтуємо в одну мелодію", — розповіла Людмила Воропай.

Учасниця колективу Ольга Стрій планує 2022 року вступати до циркової академії, тому тренується щодня. Втім через перерву в місяць з початку повномасштабної війни довелося довше відновлюватися, сказала вона.

"Все-таки дуже різко ми перестали займатися, і м’язи теж були "шоковані". Ми всі відразу полетіли на тренування".

Засновниця танцювального колективу "Імпульс" Людина Воропай розповіла, що діти жваві та налаштовані на роботу.

"Зараз це вже жваві, веселі, сконцентровані, гарні діточки, вони вже знову повертаються до того, що було до війни, хай ще це не той рівень, але досить таки непоганий", — сказала керівниця.

За директорки закладу Олени Петрової, нині до навчання повернулися 75% усіх вихованців:

"Одні діти повиїжджали за кордон, інші не ходять, батьки бояться їх пускати, попри те, що є укриття. Якщо порівнювати з довоєнним часом, то це десь відсотків 75-80".

Директорка розповіла, що нині в Палаці молоді працюють літературний, вокальний, хореографічний, образотворчий гуртки та гурток гри на гітарі.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині відновили роботу понад сорок дитсадків "Батьківська хата": черкаська фотографиня популяризує у Львові українську культуру Черкаські художники проведуть доброчинний аукціон на підтримку захисників

Джерело