З початку березня, відколи 80% Луганщини опинилось під окупацією, нова "влада" встановила свої порядки та в інтернет-мережі. Нині тут заблокований доступ до соціальних мереж Facebook, Instagram, українських інформаційних сайтів.

З початку квітня весь Інтернет на окупованій Луганщині контролює компанія "ЛТК" (підпорядкована владі т. зв. "ЛНР" "Луганська телефонна компанія").

Керівник інтернет-провайдера, який з 2013 року працював в Білокуракинському, Троїцькому та Сватівському районах, на ім'я Роман розповів – його бізнес "віджали".

На окупованій Луганщині блокують доступ до соціальних мереж

"Спочатку нам були поставлені умови – необхідно передати в "ЛТК" всі доступи на обладнання і до білінгу, базу абонентів (на це було випущена постанова т. зв. "ЛНР"). Якщо не передамо – у нас заберуть управління. На початку травня вийшла нова постанова, що всіх провайдерів забирають в управління. Нам заборонено брати оплату з абонентів, на працівників здійснювався тиск. Білокуракине всім штатом вже перейшло працювати в "ЛТК", – говорить чоловік.

Також Роман розповів, що станом на зараз інтернет-канал з неокупованої частини України заблокований, всі налаштування та обсяг каналу, що впливає, зокрема, й на швидкість залежать від "ЛТК". Через те, що оплату від абонентів компанія приймати не може, її штат було розпущено, ремонтувати мережу власними силами провайдер вже не може.

"Віримо у майбутнє, віримо у справедливість, віримо, що компанія повернеться до нормальної роботи", – говорить Роман.

За словами мешканки села Білокуракине Олени, стабільний інтернет після вимкнення у березні у них з'явився в середині квітня. Але вже понад два тижні немає можливості зайти на свої сторінки у Facebook, почитати українські новини, по Т2 йдуть лише російські канали.

"Всі, хто більше "дружить" з комп'ютерами користуються спеціальними програмами, щоб розблокувати доступ до соцмереж, у смартфонах допомагають дізнатись про ситуацію лише телеграм-канали, а ще рятує те, що у багатьох вдома є супутникові "тарілки", – розповідає Олена.

Що відомо:

6 травня уповноважена Верховної Ради України Людмила Денісова на своїй сторінці у ФБ повідомила, що окупанти на Луганщині почали блокувати соціальні мережі, зокрема Фейсбук, та українські Інтернет-сайти. Загарбники мають на меті завадити місцевим жителям читати та аналізувати новини, що публікуються в Україні та незалежних ЗМІ. Альтернативою окупанти роблять ЗМІ рф та «республіканські», називаючи їх «достовірними джерелами» та «вигідною інформацією». Зростають темпи фізичного терору рашистів – вони викрадають місцевих мешканців та заради розваги б’ють, піддають тортурам, калічать, вивозять та викидають в лісах у передмістях. Терор та жорстоке поводження з мирними жителями на окупованих територіях це воєнний злочин, визначений Статутом Міжнародного військового трибуналу та Римським статутом Міжнародного кримінального суду, та порушення норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Джерело