18 травня відзначають Міжнародний день музеїв. Цього року його темою є “Сила музеїв” — про неї говорили у Львівському муніципальному мистецькому центрі на заході “Львів-Старобільськ: два музеї — одна війна. Солідарність і співпраця”. Там представили перший експонат для спільної "Колекції перемоги : парашут зі збитого російського літака.

На сьогодні Луганський обласний музей перемістили до Львова, на базу музею “Територія терору”.

“Першим спільним експонатом нашої колекції є парашут з російського літака, який збили наші військові в Луганській області на початку квітня. Я його прихопила під час евакуації до міста Львова”, — розповідає директорка Луганського обласного краєзнавчого музею Олеся Мілованова.

У Львові розповіли про перший експонат спільної музейної

Музейниця розповідає, що їй вдалося евакуюватися із окупованої російською армією території.

"Коли я сховала особисті справи працівників, колекцію спустила у підвал, витягла з музею усі статутні документи, облікову документацію на фонди, усе, що змогли, ми витягли, хоча й під дулами автоматів, бо місто Старобільськ було вже окуповане. Коли я була готова виїхати — це було вже неможливо зробити. Тобто, виїзду з окупованої території вже не було. Мене врятували наші хлопці, з якими я співпрацювала, і подарували мені парашут", — додає Олеся Мілованова.

Директорка меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору” Ольга Гончар розповіла, що зараз збирають та вивчають експонати, які покажуть відвідувачам музею після перемоги України.

"Від перших днів війни ми були на зв’язку з Олесею. Завдяки цьому зародився Музейний кризовий центр — ініціатива, яку підтримали близько 500 музейників у 10 регіонах України. Перший експонат нашої колекції — це парашут зі збитого російського літака. Він зараз знаходиться у наших фондах, які ми збираємо і вивчаємо. А вже експозиції будуть відкриті, коли будуть відкриті усі музеї. Це буде вже після нашої перемоги, тому ми її усі дуже чекаємо" — каже директорка меморіального музею тоталітарних режимів “Територія терору” Ольга Гончар.

Читайте також: "Батьківська хата": черкаська фотографиня популяризує у Львові українську культуру

Джерело