Міністерка фінансів США Джанет Єллен назвала "малоймовірним" продовження після 25 травня дії так званої генеральної ліцензії, яка дозволяє Росії здійснювати виплати за міжнародними борговими зобов’язаннями в доларах.

Як повідомляє Bloomberg, про це Єллен сказала на пресконференції 18 травня.

"Коли ми вперше наклали санкції на Росію, то зробили виключення, яке на певний час дозволяє впорядкований перехід і продаж цінних паперів інвесторами. Тоді передбачалося, що цей час буде обмежений. Гадаю, цілком імовірно, що ліцензія не буде продовжена", — сказала вона.

США після 25 травня можуть заблокувати виплату Росією боргів у доларах — Мінфін

Міністерка наголосила, що остаточне рішення ще не ухвалене. А проте, раніше інформацію про те, що Росії не продовжать генеральну ліцензію на обслуговування доларових боргів, повідомляло Bloomberg із посиланнями на джерела.

Завершення дії генеральної ліцензії означатиме, що Росія не матиме законних можливостей заплатити своїм кредиторам. Цю ситуацію фінансові установи розцінюватимуть як технічний . Він завдасть шкоди фінансовій репутації РФ.

Що передувало

У відповідь на розв’язану Росією війну в Україні Захід запровадив санкції, які заморозили частину міжнародних резервів Центрального банку РФ. Йдеться про приблизно $300 мільярдів із $640 мільярдів. Станом на кінець березня вони скоротилися до $604,4 мільярдів: частина коштів пішла на підтримку внутрішньої фінансової стабільності.

Раніше Москва заявляла, що через санкції буде виплачувати свої зобов’язання за облігаціями в рублях. Один із таких платежів був відхилений у квітні, після чого голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна заявила про оскарження рішення про блокування активів у міжнародних судах.

Росія 29 квітня повідомила про виплату за двома єврооблігаціями — "Россия-2022" (564,8 мільйона доларів) і "Россия-2042" (84,4 мільйона доларів). Для цього Москва використала внутрішні доларові резерви й банк "Дом.РФ", який не перебуває під санкціями.

На тлі новини про здійснення виплат за єврооблігаціями аналітична група ICE Data Services знизила ймовірність оголошення Росією дефолту з 99% до 75%.

Що відомо Як повідомляло Reuters, близько 40 мільярдів доларів російського суверенного боргу, випущеного в доларах і євро, залишаються непогашеними, причому приблизно половина з них належить іноземцям. За умовами більшої частини цього боргу Москва повинна платити інвесторам у валюті, в якій номіновані облігації. Видання додає, що іноземні кредитори, як правило, намагалися об’єднатися для переговорів, звернення до суду або, в деяких випадках, до арбітражу у випадках дефолту РФ, але санкції Заходу та особливості російських суверенних облігацій наразі ускладнюють ці варіанти. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 84. Текстовий онлайн

The Economist: економіка Росії "знову стоїть на ногах" попри санкції. Чому

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

Чи буде дефолт Росії та чи вигідно Китаю допомагати Кремлю

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело