СБУ знешкодила мережу російської агентури, яку координував радник так званого "голови Криму" Сергія Аксьонова. Члени агентури були затримані і в Запоріжжі, зокрема.

Про це 17 червня повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

"Так, у Києві, Харкові, Одесі, Запоріжжі, а також у Дніпропетровській і Вінницькій областях було затримано 19 агентів ворога. Затримані особи коригували ракетні обстріли українських міст і розвідували позиції підрозділів ЗСУ", — пояснив речник.

У Запоріжжі затримали корегувальників ракетних обстрілів

Окрім цього, російські агенти збирали інформацію щодо місць утримання російських полонених та займалися підбором даних про учасників національного спротиву, які підпільно протидіють росіянам на тимчасово окупованих територіях півдня України.

За інформацією слідства, агентурна мережа у складі жителів різних областей України була сформована двома кадровими співробітниками ФСБ, керували нею з Херсонщини. Інформацію передавали через "зв’язкових", для цього використовували закриті Telegram-канали.

Отримані розвіддані передавали представникам російських спецслужб, серед яких – радник Аксьонова.

Російські агенти передавали окупантам електронні карти з локаціями місць масового перебування людей, об’єктів критичної інфраструктури та українських військових підрозділів, каже речник СБУ:

"Під час проведення більше 30 обшуків за місцями перебування ворожої агентури правоохоронці виявили: зброю, комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з доказами злочинів, прокремлівські агітаційні матеріали".

У разі доведення провини, організаторам мережі загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело