Починаючи з 28 травня у семи районах Запоріжжя призупинили роботу пункти з надання гуманітарної допомоги. Чи відкриються вони знову — розбирались журналісти Суспільного.

В Олександрівському районі по вулиці Гоголя, де раніше видавали гуманітарну допомогу, на дверях будівлі висить оголошення про тимчасове припинення обласним штабом видачі наборів.

Таке ж оголошення розмістили на вході до будівлі Театру молоді у Вознесенівському районі Запоріжжя. Адвокат за фахом та громадський активіст Сергій Курдась каже: протягом останнього тижня до нього надходять звернення від вимушених переселенців з Гуляйпільської, Пологівської та Оріхівської громад, які не знають, де наразі можна отримати гуманітарну допомогу у місті.

У Запоріжжі три тижні не видають гуманітарну допомогу. В чому причина

"З цим питанням я звернувся у письмовому вигляді на урядову гарячу лінію, я звертався саме до Запорізької обласної військової адміністрації, з двома питаннями. Перше — це повідомити місце знаходження цих хабів, державних і недержавних. Друге — для того аби роз’яснити людям, які їм потрібно мати документи? Від Департаменту культури та туризму Запорізької міської ради, а не саме військової адміністрації, надійшла відповідь, що у місті Запоріжжя існує сім гуманітарних штабів, зазначено, що вони тимчасово призупинили свою роботу, але не зазначені підстави", — розповідає він.

Також Сергій Курдась направив звернення до Міністерства соціальної політики України з проханням роз'яснити причини закриття гуманітарних центрів у Запоріжжі.

"Люди отримували гуманітарну допомогу і гарну допомогу. Чому зараз така ситуація — не знаю. Ми ж посилаємося на офіційний документ. Тимчасово призупинене. Дата, з якої призупинено, не вказана, дата відновлення роботи також не вказана", — каже він.

Наразі у Запоріжжі проживає 94 тисячі вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій та районів, де ведуться активні бойові дії, розповідає директорка Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної адміністрації Марина Натанова. Всі вони зареєстровані, а гуманітарна державна допомога, згідно зі стандартами, видавалася із розрахунку на місяць користування.

"Зараз ведуться перевірки, верифікації, визначаємо потребу, скільки наразі у Запоріжжі таких людей, які потребують цієї допомоги. Потім вибудовується логістика, адже були у нас певні дії та через Укрзалізницю перестали надходити гуманітарні вантажі, тому трішечки воно було призупинено", — каже вона.

Подібна робота ведеться аби підійти до подальшої видачі гуманітарної допомоги більш централізовано:

"Є база, де чітко прописано місце реєстрації, хто за яким районом закріплений, хто має право. Тому, я думаю, що скоро вже ця робота знову налагодиться і вже не буде таких прецедентів щодо черг і штовханини", — каже Марина Натанова.

За два останні місяці роботи центрів гуманітарної допомоги у місті та області видали понад 150 тисяч продуктових наборів від держави, додала вона.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело