У Львові хірург з Італії Роберто Брамбілла разом із українськими колегами протягом двох місяців допомагав пораненим. Професор пересаджував дітям з важкими ранами штучну шкіру. Про це розповіла завідувачка травматологічного відділення Лікарні святого Миколая Галина Гачкевич.

Роберто Брамбілла лікує важкі поранення вже 50 років, з них 22 займається регенеративною медициною. Від початку повномасштабного вторгнення РФ хірург приїхав до Львова, аби допомогти українським медикам рятувати людей.

"Я спеціалізуюсь на лікуванні ран. Тож, коли я дізнався, що у вас війна, та дуже багато поранених, особливо маленьких дітей, запитав себе, що я можу зробити для них. Так я почав співпрацювати з Лікарнею святого Миколая", — каже Роберто Брамбілла.

У Львові італійський хірург протягом двох місяців надавав допомогу пораненим дітям

Серед пацієнтів, яких прооперував італійський лікар, — 15-річний Артем. Хлопець отримав поранення на вокзалі у Краматорську, куди 8 квітня влучила російська ракета. Тоді він чекав на евакуаційний потяг, щоб поїхати до мами у Львів. Подруга, яка була з Артемом, загинула на місці події. Хлопця у критичному стані госпіталізували – спочатку у місцеву лікарню, а потім у госпіталь в Дніпрі. Місяць тому його доправили у львівську лікарню.

"Спочатку рани були величезні. Не було що зашивати. Шкіри навіть не було, просто м’ясо. Зараз рани зашили, шви зняли. Найбільшу наскрізну рану лікують, нарощують шкіру. Уже можу ходити", — каже Артем.

Рани Артема закрили штучною шкірою. Це технологія, яка дозволяє сантиметр за сантиметром відновити пошкоджену шкіру, не залишаючи шрамів. Зараз хлопець одужує.

"Роберто нас не тільки навчив новим методикам, він ще й привіз матеріали, з якими ми можемо працювати і надавати допомогу. Ми маємо змогу на найсучаснішому рівні займатися лікуванням діток з множинними ураженнями м'яких тканин, з мінно-вибуховими травмами нетравматичними методами", — каже Галина Гачкевич.

Роберто Брамбілла каже, під час візиту обмінявся досвідом з львівськими лікарями.

"Тут я знайшов фантастичних колег, чудову команду. Вони показують дуже гарну роботу. Я намагався передати їм свої знання та вміння", — додає професор.

Читайте також: " Кришталева" дівчинка: у Львові прооперували дитину з рідкісним генетичним захворюванням

Джерело