Не йдуть до укриттів навіть після ракетного удару по ТРЦ у Кременчуці. Чому відвідувачі запорізьких супермаркетів не турбуються про свою безпеку - дізнались журналісти Суспільного.

Запоріжжя, центр міста. Біля одного з торговельних центрів - людно. Лунає сигнал повітряної тривоги, але містяни прямувати до укриття не поспішають.

"Як бачите, я сиджу спокійно, і все нормально. Десь лунають вибухи. Буквально вчора пролунало три вибухи у Запоріжжі, тільки на якій околиці, я не знаю. Вони були чутні у Хортицькому районі, де я живу. Відреагував спокійно, і зараз спокійний", - каже Запоріжанин Денис.

Повітряні тривоги, що лунають кілька разів на добу, люди сприймають спокійніше, ніж раніше. Однак у місті й зараз бракує облаштованих укриттів, розповідають Суспільному запоріжці.

"Треба рятуватись, але укриття обладнаного немає у будинку, тому ховаємось у коридорі", - каже запоріжанин Олексій.

В одному з торговельних центрів міста від початку повномасштабного вторгнення Росії встановили чіткі правила щодо дій персоналу під час повітряної тривоги. Спуститися до укриття закликають й покупців, розповідає заступниця керівника Тетяна Бадя.

"Лунає повітряна тривога, магазин зачиняється на вхід, і ми пропонуємо нашим гостям до найближчого укриття, воно знаходиться за адресою Соборний, 152. І у нас є найбезпечніша зона в магазині, вона у зоні алкогольного відділу, за касами. Хто не хоче залишати магазин, пропонуємо зібратися всім там і чекати, поки не завершиться тривога", - каже Тетяна Бадя, заступниця керуючого супермаркетом.

Алкогольний відділ додатково облаштований бетонними плитами. Під час повітряної тривоги, ті, хто залишається у торговельному залі, користуються автокасами, каже Тетяна Бадя. За її словами, після трагедії у Кременчуці, адміністрація закладу ретельніше стежить за безпекою.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело