22 повітряні загрози за тиждень – саме стільки разів лунала сирена на Сумщині з 22 до 29 червня. Тривоги тривали від 12 хвилин до двох годин. Як на них реагують сумчани зараз і як часто нехтують – у матеріалі Суспільного.

П’ять повітряних тривог припали на 27 червня. Мешканці Сум на них зважають, але не так активно, як це було на початку повномасштабного вторгнення росіян.

"Намагаємося кудись сховатися. Трішки спокійніше", — говорить пані Ірина.

Понад два десятки повітряних тривог за тиждень: чи змінилася реакція сумчан на загрози

"Намагаюся знайти таке місце, щоб було більш безпечно. Де менше скупчення людей, йти намагаюся", — зазначає сумчанин Андрій.

"Якщо чесно, то ми у квартирі — по ситуації, десь між опорними стінами. Зрозуміло, що якщо на роботі підвалу немає, то не дуже й сховаєшся", — говорить Олена.

Сергій розповідає: "Зараз такого вже немає. Звикли, мабуть. Мені здається, що ніяк не реагують, нічого не змінюється".

Пані Надія говорить, що і раніше, і наразі не ховається. "На верхньому поверсі, – поки йти і куди?", — каже вона.

"Після того, як "СУшки" літали над Сумами, як бомбували, тоді й перестали. Поки літаки не літають над нами, бо сирена, — то дуже добре і дітей ховати треба. Це як літаки почнуть літати, то тоді зрозуміло, а так вже звикли", — каже Андрій.

Рятувальники радять не нехтувати повітряними тривогами, світломаскуванням та не забувати про свою безпеку.

"Якщо виникла така ситуація, що не можете ви дістатися до захисної споруди або до укриття, пам’ятайте про правило двох стін. Бережіть себе від небезпеки і найголовніше – не нехтуйте сигналами повітряної тривоги", — розповідає начальник відділу інженерно-технічних заходів обласного управління ДСНС Сергій Луцюк.

За словами директора обласного департаменту цивільного захисту населення Олександра Милаша, на Сумщині функціонує 84 тисячі найпростіших укриттів. За безпеку людей, які перебувають у місцях великого скупчення, відповідають власники таких закладів.

"Російська Федерація – країна-агресор – проводить і завдає ударів (авіаційних, артилерії, ракетних) по об’єктах критичної інфраструктури, по об’єктах із масовим перебуванням людей. Ті люди, які там перебувають, їх за лічені хвилини треба вкрити у підвальному приміщенні. Або, якщо є захисна споруда, у найкоротший термін провести евакуацію з будівлі", — говорить він.

На сьогодні, за словами речника обласного управління ДСНС Олега Стрілки, через дії росіян на території Сумської області загинули 73 цивільні мешканці. Окрім людських жертв, постраждала і нерухомість.

"У Сумській області вже зруйновано й пошкоджено орієнтовно 1 тисяча 800 різних будівель. Якщо конкретніше, то до них належить 1 тисяча 300 житлових будинків", — каже він.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну рятувальники Сумщини погасили 67 пожеж, спричинених обстрілами РФ.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело