2 липня — 129 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Росіяни обстріляли ракетами Одесу й Миколаїв, на кордоні з Україною сім батальйонів Білорусі, Франція надасть ЗСУ ще шість гаубиць Caesar, від сьогодні між Україною і Росією — візовий режим, ЄС працює над сьомим пакетом антиросійських санкцій.

Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час Російські війська 12 ракетами обстріляли портову інфраструктуру та приватні підприємства Миколаєва. Серед них виробництва парфумів та вапна. Також, Росія випустила ракети по житловому будинку та двом базам відпочинку в Одесі. За попередніми даними 21 людина загинула. У Білорусі до 9 липня продовжили військові навчання на 13 полігонах, на кордоні з Україною перебуває сім батальйонів Збройних сил країни, Путін заявив, що економічний тиск Заходу на РФ і Білорусь змушує країни "прискорити об'єднавчі процеси" бо так простіше мінімізувати збитки. У 2022-2023 роках Норвегія надасть Україні 1 мільярд євро на відбудову, до бюджету України надійшов 1 млрд євро грантових коштів від Німеччини, Пентагон обирає з 1300 пропозицій проєкти інноваційної зброї для України (там все — від засобів ППО до систем зв’язку), а Еммануель Макрон заявив, що Франція надасть Україні ще шість гаубиць Caesar і "значну кількість" бронетехніки. З 1 липня в Україні почав діяти візовий режим з РФ.

Вторгнення Росії в Україну, день 129. Текстовий онлайн

Офіційний Вашингтон у п’ятницю оголосив про виділення чергового пакету допомоги Україні у сфері безпеки й оборони на загальну суму 820 мільйонів доларів.

Про це йдеться в повідомленні Пентагону.

"Сьогодні Міністерство оборони США оголосило про додаткову оборонну допомогу Україні на суму $820 мільйонів доларів", — зазначається в повідомленні.

При цьому уточнюється, що фінансування включає 50 мільйонів доларів, виділених за повноваженнями президента США (Presidential Drawdown), а також 770 млн дол. з фонду Ініціативи сприяння безпеці України (USAI). У Пентагоні пояснили, що на відміну від Presidential Drawdown, програма USAI спрямована не на вилучення озброєнь із запасів Міністерства оборони США, а на закупівлю нових озброєнь у відповідних виробників.

Загалом, останній пакет допомоги США передбачає передачу Україні:

додаткові ракети для систем залпового вогню HIMARS; два зенітно-ракетних комплекси протиповітряної оборони NASAMS; близько 150 тисяч снарядів для 155мм гаубиць; чотири додаткові контрартилеріських радари.

Як повідомлялося, разом із нинішнім пакетом допомоги США надали близько 7,6 млрд дол. на оборонні потреби України від початку роботи адміністрації Байдена, в тому числі 6,9 млрд дол. з моменту масштабного вторгнення Росії в Україну.

В Україні проводять аудит укриттів у закладах освіти та розробляють логістику перед початком нового навчального року. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Зазначається, що очільник МВС розповів про готовність українських закладів освіти до початку наступного навчального року, безпеку перебування під час повітряних загроз та протокол дій у разі сигналу.

“У більшості шкіл є укриття, якими можна скористатися. Наразі спеціальним місцевим комісіям надаються рекомендації, котрі розробляє ДСНС України. Вони проводять аудит цих приміщень”, — заявив Монастирський.

За його словами, ставиться вимога, аби за кілька метрів від школи були захисні споруди, де можна перебувати під час тривоги.

“Для більшості батьків аргументом є те, що коли діти під час тривоги будуть у безпечному місці в школі, то це краще, ніж вони перебуватимуть удома чи в іншому місці. Про них подбають, і в дітей буде належна освіта”, — пояснив Монастирський.

Міністр зазначив, що більшість навчальних закладів мають такі захисні споруди.

“Сьогодні опрацьовується логістика, щоб визначити, який клас конкретно виходить, протягом якої кількості хвилин він має бути в укритті, хто конкретно персонально відповідальний за те, щоб людина пройшла в укриття”, — заявив Монастирський.

Він наголосив, що головний принцип — це безпека. Зараз проводиться робота не лише щодо укриттів, а й безпекового рівня закладів освіти загалом.

Росія абсолютно свідомо та цілеспрямовано завдає ракетні удари по цивільних об’єктах на території України, заявив під час відеозвернення 1 липня президент Володимир Зеленський.

"В Одеській області продовжується розбір завалів після російського удару по Сергіївці. Три ракети по звичайному житловому будинку. По дев’ятиповерхівці, в якій ніхто не ховав ніяку зброю, ніяку військову техніку, ніякі боєприпаси, Як завжди розповідають про такі удари російські пропагандисти. Це був простий будинок, близько 160 людей. У ньому проживали звичайні люди, цивільні", — зазначив президент.

За його словами, також цим ударом була зруйнована і база відпочинку — абсолютно типовий об’єкт для приморської території.

"Я наголошую: це свідомий, цілеспрямований російський терор, а не якісь там помилки чи випадкове влучання ракет. Вбиті чотири людини з однієї родини. Вбитий хлопець, 12 років, звали Дмитро... На цей час усього в списку загиблих – 21 людина, близько 40 – поранені", — сказав Зеленський.

Він зазначив, що протягом дня кількість загиблих зросла.

"Одночасно з ракетами по Сергіївці були запущені ракети по Затоці. Одразу 12 ракет ударили по Миколаєву – по різних обʼєктах у місті. Це лише за одну ніч і ранок... Мої співчуття всім рідним, близьким усіх, чиї життя були забрані такими ударами", — зауважив політик.

Джерело