Восьмикласниця житомирської школи №30, вихованка міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Анастасія Лукашенко виборола бронзову медаль у секції "Енергія" на міжнародному конкурсі E-NNOVATE – International Innovation and Invention Show 2022, що проходив у Польщі. Про це в етері Українського радіо Житомир розповів наставник Анастасії, вчитель фізики школи №30, керівник гуртка "Основи науково-дослідницької діяльності" Анатолій Шубін.

За його словами, підготовка до участі у конкурсі інноваційних ідей розпочалася ще у жовтні 2021 року, коли Анастасія Лукашенко стала призеркою конкурсу "Майбутнє України" і це дозволило їй автоматично потрапити на конкурс E-NNOVATE у Польщі та ще на один, який пройде у Тунісі.

"Складовими успіху Анастасії є поєднання того, що вона добре знає і фізику, і англійську мову", – зауважив Анатолій Шубін.

Школярка з Житомира Анастасія Лукашенко виборола бронзову медаль на міжнародному конкурсі інноваційних ідей

"Я декілька місяців готувалася до цього конкурсу, – розповідає Анастасія Лукашенко. – Це моя перша нагорода у міжнародному конкурсі. Я презентувала проєкт, суть якого полягає у тому, щоб отримувати теплову та електричну енергію завдяки затопленим соляним шахтам. Їх ніде не використовують, а це можна робити з користю. Їх можна використовувати практично для отримання гарячої води, електроенергії та для опалення теплиць. У таких шахтах у солоній воді є три шари. Нижній із них є найтеплішим. Цю різницю температур між нижнім і вищим шаром і можна використовувати в корисних цілях".

Анастасія розповіла, що не зупиняється і продовжує працювати над своїми дослідженнями з питань нетрадиційної енергетики, готуючись до конкурсу енергетичних проєктів у Тунісі, який стартує наступного тижня.

"Я і свою наукову роботу удосконалюю, і тренуюся відповідати англійською на запитання, які можуть поставити члени журі у Тунісі", – каже Анастасія Лукашенко.

За словами Анатолія Шубіна, Анастасія Лукашенко є єдиною представницею Житомирщини, котра потрапила до складу збірної України, яка братиме участь у міжнародному конкурсі у Тунісі.

Читайте також Патріотичні коти на футболках: дев’ятирічний школяр з Житомира Прохор Кульбіда створює авторські принти. Діти з Житомирщини представляли Україну на відкритті парку Свободи в Естонії. "Віват, ліцей 25" – у Житомирі на Михайлівській провели благодійну акцію.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело