Фейк про дівчинку “з-під обстрілів у Миколаєві”, що співає гімн України

Фейк про дівчинку “з-під обстрілів у Миколаєві”, що співає гімн України

Вірусне відео, на якому дівчинка співає «Ще не вмерла Україна», поки їй перебинтовують травмовану ногу, облетіло чи не всі соцмережі, зібравши тисячі вподобайок. Відео поширювалося з дописом, що ця дитина постраждала після обстрілу Миколаєва, але мужньо терпить біль, співаючи гімн України.
Це виявився фейк. Ні, дівчинка справжня і співала вона дійсно Гімн, проте інші обставини – придумані.

Чому криво реалізовані благі наміри під час війни шкодять Україні та українцям, пояснюємо.

Отож, 29 червня вірусне відео з дівчинкою “з Миколаєва” розлетілося не лише соцмережами, а й новинними ресурсами. Хто був першим поширювачем зараз встановити неможливо, та на ньому попіарилися колишні депутати та Могилевська, 24 канал, Букви та навіть посольство України в Грузії, яке зібрало у себе понадо 22 тисяч реакцій та понад 248 тисяч переглядів. До речі відео посольство й досі не видалило
Спростовувати неправду вирішила мама самої дівчинки. Родина насправді з міста Кременець, що на Тернопільщині.

«Друзі, наша красунька Єлизавета Комаревич – справжня зірка! Але сьогодні нечесні дяді і тьоті у соцмережах видали її, як дівчинку з Миколаєва, що врятувалася від обстрілів і співає Гімн… Гімн Єлизаветка співала дійсно круто, її боліла ніжка, бо підвів велосипед…буває! А вона мужньо зносила травматологічну процедуру! Але вона наша і ми всі її полюбили, підтримуємо і хочемо, щоб дитинство було веселковим, у мирній Україні, у неї і у всіх-всіх діток. “Червону калину” у Єлизаветиному виконанні я думала поставити у стрічку завтра! Але зараз саме час! ТРАВМА НА ВЕЛОСИПЕДІ!!!», – йдеться в описі до спростування, яке жінка опублікувала у тіктоці. У коментарях вона чітко пояснює: дитина впала з велосипеда.
У профілі є ще одне відео з Єлизаветою, там вона співає «Ой, у лузі…». Тобто, це справді одна й та ж дитина.

Фейк про дівчинку “з-під обстрілів у Миколаєві”, що співає гімн України

Про те, що пані Романа – мама Єлизавети, у фейсбуці підтвердила редакторка-журналістка з Кременця, що на Тернопільщині, Зоя Карпюк. Вона ж, із дозволу мами дівчинки, виклала у соцмережі копію відео зі спростуванням. У коментарях мама Єлизавети пише, що вже й не знає, чи ще буде хоч колись викладати щось у соцмережі. Зрештою, як не крути, але відео для розповсюдження майже всі пабліки взяли без дозволу батьків.
Цей приклад вкотре доводить: перевіряти варто навіть ту інформацію, яка здається нам безневинною і корисною. Натомість ось такі випадки чітко показують: саме відео справді піднімає бойовий дух і вселяє оптимізм, однак неперевірена інформація щодо обставин його фільмування хоч і не перекреслює його значення, та підіграє російській пропаганді, мовляв, українці вигадують міфи і про поранених дітей, і про інші звірства. Хоча вигадувати нічого не потрібно, бо факти говорять самі за себе. Але ось такі «нюанси» нівелюють усю офіційну інформацію.

Сообщение Фейк про дівчинку “з-під обстрілів у Миколаєві”, що співає гімн України появились сначала на NEWS TiME.

Джерело