У Львові рятувальники розпочали інформаційні рейди у торгово-розважальних центрах, аби роз’яснити працівникам і відвідувачам, чому важливо покидати магазини під час повітряної тривоги. Про це Суспільному розповів речник управління ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев.

За його словами, рятувальники звернулися до ОВА, аби зобов’язати усі торгові центри припиняти роботу під час повітряної тривоги.

"Ми виступили з ініціативою до голови місцевої військової адміністрації про те, щоб запровадити практику у всіх торгових центрах зобов’язати їх під час повітряної тривоги припиняти свою роботу, тобто щоб не обслуговували людей, зачинялися і або надали бомбосховище, або дали альтернативу покинути приміщення", – пояснює Віталій Туровцев.

Що робити під час повітряної тривоги в ТЦ. У Львові проводять інформаційні рейди

Також львівські рятувальники розпочали інформаційну кампанію серед відвідувачів і працівників торгово-розважальних центрів і супермаркетів. Просять їх не нехтувати сигналами повітряної тривоги і йти в укриття.

Під час сигналу "повітряна тривога" працює система оповіщення і через гучномовці людям говорять, що потрібно робити. Розповідає керівниця юридичного відділу одного із ТЦ міста Наталія Шокало. Магазини зачиняють, відвідувачів просять пройти в укриття. Туди ж йдуть і працівники.

"Є частина відвідувачів, які бажають залишити торговий центр, бо на час повітряної тривоги торговий центр працює тільки на вихід , тобто припиняється вхід відвідувачів. Тому ті відвідувачі, які бажають його покинути – вони можуть його покинути", – каже Наталія Шокало.

Зупиняє роботу на час повітряної тривоги і кінотеатр, який розміщений в торгово-розважальному центрі, усіх працівників і відвідувачів евакуюють.

"Якщо повітряна тривога тривала до півгодини, то ми намагаємося відновити всі сеанси, щоб люди могли додивитися. Якщо гість пішов або повітряна тривога довше, то гість має 14 днів, щоб повернути кошти або подивитися той чи інший фільм", – розповідає керівник кінотеатру Владислав Князєв.

Читайте також: У Львові перевірили шкільні укриття перед початком навчального року: які результати

Джерело