Після прямого попадання російської ракети в торговельний центр в Кременчуці 27 червня, у Чернігові такі заклади почали змінювати підхід до роботи. Кореспонденти побували у двох торговельних центрах. На час повітряної тривоги робота там припиняється. Де в цей час можуть сховатися відвідувачі цих закладів – далі в матеріалі.

Адміністрація одного торговельного центру каже, переглянули підхід до роботи після 20 березня. Тепер під час повітряної тривоги усі магазини мають зачинитися, персонал спускається у тимчасове укриття – його роль виконують бетонні евакуаційні тунелі. Біля входу в нього вказівники.

"На період пожежі або техногенної катастрофи можна скористуватися, покинути приміщення сходинковими маршами, які за першою категорією не задимлені, в них у випадку чогось вмикається підпір повітря, шлюзові камери, які витяжки димовидалення, але підпір повітря йде, люди можуть вільно дихати і покинути будівлю", – розповів представник служби експлуатації ТЦ Дмитро Чурдаков.

Товщина бетонних стін цього укриття – один метр. Під час активних бойових дій та обстрілів Чернігова тут теж перебували люди. Зараз перечекати тривогу можна на лавках та стільцях, є тут і кулер з водою.

Повітряна тривога під час покупок: чи є укриття в чернігівських ТРЦ?

В іншому торговельному центрі Чернігова під час повітряної тривоги також зупинили роботу усі торгові точки. Вимкнули ескалатор та усі рухливі двері. Робити це почали після атаки на торговельний центр в Кременчуці.

Більшість людей перечікують повітряну тривогу у цокольному приміщенні.

"Це приміщення теж напівпідвальне, тут теж більш безпечно, ніж на вулиці стояти", – розповів відвідувач ТЦ Сергій.

Адміністрація центру визнає, приміщення не має безпечнішого місця для укриття за це.

"Це архітектурно, конструктивно не передбачено було в той час. Але виходячи з основних вимог безпеки – найбезпечніше місце вважається цокольний поверх", – повідомив технічний директор ТЦ В’ячеслав Курочка.

Утім люди стоять поруч із скляними вітринами. Це небезпечно, кажуть в державній службі надзвичайних ситуацій.

Більш безпечним місцем може стати підземний перехід, але якщо поруч з вами також не буде скляних поверхонь.

"Підземні переходи в більшості випадків, якщо вони не будуть ігнорувати сигнали повітряної тривоги, вони зачинені металевими листами ці вікна. А сітілайти з пластику. Вони більш безпечні ніж остеклення. Якщо остеклення – необхідно подалі від скла ховатися", – розповів речник ГУ ДСНС в області Олександр Івченко.

Якщо часу знайти безпечне укриття не залишається, Олександр Івченко радить знайти на відкритому повітрі низину та лягти на землю. Сховатися можна у фонтанах, під високими бордюрами.

Детальніше — у відео:

Читайте також:

Росіяни продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини

Джерело