Правила стрільби в умовах відкритого бою відпрацювали бійці загону "Азов Харків", який відповідає за розвідку та диверсії.

Тренування пройшли на полігоні, повідомляє кореспондент Суспільного.

Навчання проходили й досвідчені бійці, й новобранці. Військовий з позивним "Малюк" служив прикордонником і брав участь у боях під Маріуполем від початку війни в Україні у 2014 році, потім повернувся до цивільної професії та працював на СТО.

"Війна застала мене вдома в ліжку. 24 лютого, я прокинувся, зв'язався з близькими, зібрав їх в одне місце, безпечно вивіз, а потім намагався всунутись у військкомат. Ми почали співпрацювати зі Штабом оборони Харкова, це було 26 лютого", — згадує військовий.

"Малюк" каже, дивитися, як окупанти щоночі тероризують рідний Харків та що відбувається в Україні через війну, боляче.

"Я це все бачу вже не вперше, а коли це все відбувається з рідним містом, то дуже багато емоцій і не дуже хороших. Я воював під Маріуполем у складі прикордонної служби. Зараз це побачили всі й одразу. Людям треба не забувати, що йде війна. Намагатися приділяти більше уваги волонтерству, якщо не фінансово, то можна плести сітки або допомагати інакше. Дуже багато роботи для цивільних. Всім треба нарешті зрозуміти, що у нас іде війна", — говорить "Малюк".

Чоловіки розподіляються по чотири й підходять на вогневу позицію, у кожного дві мішені. Інструктор — проходив службу у 2018 році у лавах ЗСУ та навчався у закладі з посиленою військовою підготовкою.

"Я вчився бути гарним військовим, а тут так склалося, що треба навчити інших людей тактиці веденню війни. Мій висновок, що треба ще стріляти і стріляти. Це бойова вправа, яка застосовується в бою, а не просто так постріляли та поїхали. Сьогоднішня вправа потрібна для швидкого реагування, тобто на випередження суперника: як тільки він зустрінеться з орком, він буде робити по ньому постріл, або з двома орками. Вони звикають до бою, до пострілів, так вони гартуються, відточують навички стрільби точності, влучності. Ми вже даємо прочухана, вже знищуємо ворога", — каже про вправу інструктор з позивним "Лакі".

"Що сказати нашим ворогам? Хай готуються бігати більше. Що нашому ворогу чекати? Смерті і все", — говорить один із військових.

Читайте також

Полонений на Харківщині окупант розповів про приховану мобілізацію в Росії

Джерело