Казахстан може розірвати договір із російською компанією, яка орендувала судно Zhibek Zholy ("Жибек Жоли"), затримане у Туреччині через нелегальне вивезення українського зерна.

Про це заявив міністр індустрії та інфраструктурного розвитку Каїрбек Ускенбаєв, повідомляє Радіо Азаттик.

"Якщо судно веде діяльність, яка не відповідає правовим нормам, ухваленим у Казахстані та в міжнародному праві, звісно, цей договір буде розірвано, і це судно буде відкликане", — заявив Ускенбаєв.

Казахстан може розірвати контракт з компанією РФ через вивезення українського зерна Що відомо 1 липня у порт міста Карас у Туреччині зайшов корабель Zhibek Zholy, що з вантажем вирушив із тимчасово окупованого росіянами Бердянська, повідомив посол України у Туреччині Василь Боднар. Україна звернулася до турецької сторони зі проханням вжити невідкладні заходи. 2 липня до турецького порту Ізмір прибув сирійський суховантаж "Лаодекіа", що належить сирійській державній компанії, яка перебуває у сфері управління родича російського ставленика в Сирії Башара Асада. 3 липня посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що у порту турецького міста Карас митники затримали вантажне судно, ймовірно, із викраденим українським зерном, яке прибуло туди з окупованого росіянами Бердянська. До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія. Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік повідомив, що в портах України через війну заблоковано майже 4,5 мільйона тонн зерна, а залізниці недостатньо для експорту. Україна запропонувала створити Організацію країн-експортерів зерна, яка б допомогла запобігти голоду у світі, а також захищала б інтереси своїх членів у питанні імпорту зернової продукції. Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що світ стоїть перед безпрецедентною загрозою голоду у 2022-2023 роках. Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 132. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Джерело