Олена Сєльчонок з міста Привілля, що на Луганщині, у мирний час викладала образотворче мистецтво для дітей. Також дівчина малювала картини, які продавала в . Після того, як її рідний край піддався атакам російської армії, криптовалютні продажі стали для Олени не лише єдиним способом забезпечити себе, а й можливістю допомагати ЗСУ.

Наразі майже вся родина Олени — внутрішньо переміщені особи. На момент нашої розмови їхнє місто обстрілювалося й було під загрозою окупації, а на момент виходу матеріалу — стало тимчасово окупованим.

Від учительки до блокчейн-продажів

Олена закінчила навчання на факультеті живопису й після отримання диплому почала викладати образотворче мистецтво. Працюючи в школі після обіду, зранку малювала. Спочатку це було гобі, яке не сильно монетизувалося — роботи інколи купували, але не часто. Усе змінилося, коли їй запропонували співпрацю на платформі NFT.

Як учителька образотворчого мистецтва з Луганщини стала продавати NFT для ЗСУ

"Я малювала свої картини олією, аквареллю й публікувала на різні платформи. Згодом мене запросили на нову платформу для створення та продажу NFT- робіт, команді сайту сподобались мої роботи. Я не дуже добре знаю англійську, тому спілкувалася через перекладач.

Тоді я не знала, що це таке, але почитала, розібралася й почала створювати NFT".

Художниця малює на папері, потім фотографує роботу, робить її яскравішою у фотошопі й завантажує фото на сайт для продажу — вона не перейшла в діджитал-арт, робота з NFT не сильно відрізняється від її творчості раніше.

Олена слідкує за тим, що найбільше купують, що модно, як інші художники працюють з NFT. Також загітувала зайнятися блокчейном кількох своїх друзів. Для тих, хто теж хоче почати, розповідає:

"Наразі мої роботи виставлені на двох платформах:

FormosArt — сюди мене запросили особисто, вони мають відділ, де ви можете подати заявку, вони її розглянуть та напишуть вам, якщо їм підійдуть роботи. Моя знайома з Одеси теж малює і там виставила одну свою роботу, її ухвалили на продаж. І Opensea — на цьому сайті я нещодавно". Для ЗСУ

У школі, в якій працює Олена і яка нині на тимчасово окупованій території, її не звільнили, але платити заробітню плату не мають змоги. Тож, окрім допомоги від держави, продаж робіт NFT і гроші з цього – єдиний прибуток учительки. Незважаючи на це, частину грошей з кожної проданої картини вона відправляє на ЗСУ. Розповідає, що підтримувала українську армію ще до повномасштабного вторгнення.

"Зазвичай 25-50% відправляю на ЗСУ. Решту залишаю собі на матеріали і жити. Ми переселенці, нам за щось треба існувати. За рік я продала NFT приблизно на тисячу доларів.

Ще до повномасштабного вторгнення я перекидала частину грошей на ЗСУ, бо розуміла, що треба слати: іде війна, треба якось допомогти. Уже тоді, до 24 лютого, недалеко від нас ішла війна".

Про учнів

Олена каже, що не знає, чи повернеться додому. Але на питання, чи хоче повернутися до викладання, відповідає ствердно.

"Мені подобається працювати з дітьми. Я вже до них звикла і вони до мене, хочеться продовжити. Деякі батьки навіть дзвонять і запитують, коли ми повернемося, як нам рік закінчувати. Бо ніхто нічого не знає, у школі нікого немає, ніхто не працює і жодних указів не було: як рік закривати, що робити. Тому ми сподіваємося, що так – далі викладатимемо".

Більшість учнів Олени виїхали з батьками в центр чи на захід України, подалі від бойових дій. Учителька підтримує з ними зв'язок.

"Пишуть, що повиїжджали практично всі. Я дзвоню, пишу, дізнаюся, що і як. Дехто навіть скидав свої малюнки. Тобто у них ніби уроків немає, але діти самі займаються самостійно, скидають мені малюнки. Я їм пишу, щоб вони продовжували займатися, щоб не кидали".

До перемоги

Ще один плюс NFT — роботи Олени збереглися й завжди з нею, навіть коли вона в іншому місті.

"Наразі майже всі мої роботи у оригінали, і більша частина мого життя залишилися там, у Привіллі. Навіть якщо ми не повернемося, і я їх не зможу забрати, вони є у цифровому форматі. У багатьох людей зараз ситуація, подібна до моєї, а судячи з новин та нових свідчень, буває і набагато гірше.

Я вірю в перемогу України і хочу допомогти у цьому, чим можу. Зараз вони можуть стати у пригоді і мені, і ЗСУ".

Більше про українських художників і ілюстрацію Коти в протигазах і їжаки з мінами. Як зберегти оптимізм, малюючи війну — роздивляємося ілюстрації Ірини Потапенко "Переносячи історію у візуальну мову, ми не даємо їй загубитись, закарбовуємо в пам‘яті". 100 днів війни в ілюстраціях "Люди дивляться, а художник бачить". Який він, унікальний стиль українського генія Івана Марчука "Я б не хотів мати десятки тем для ілюстрацій кожен день, як зараз": місяць війни в ілюстраціях "Він нас ґрафічно українізував": 23 травня 1920 року помер художник Георгій Нарбут Чи створені соцмережі для серйозних розмов? Говоримо з популяризаторкою української культури krapka.krapka

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело