Це не нова норма, вона діє ще з 1992 року

Генеральний штаб ЗСУ оприлюднив роз’яснення щодо обмеження права військовозобов’язаних чоловіків переміщатися у межах країни.

У відомстві наголосили, що ще з 1992 року діє норма Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", яка передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Не фейк: у Генштабі прокоментували повідомлення про обмеження переміщення по країні військовозобов’язаних чоловіків

"З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю", - повідомили у Генштабі ЗСУ.

Так попросили з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни. 

Раніше Запорізька ОДА опублікувала список категорій військовозобов'язаних чоловіків, яким потрібен спеціальний дозвіл і тих, хто може переміщатися країною без обмежень.

Тим часом у Раді зареєстрували законопроєкт, що дозволяє виїзд за кордон чоловікам, які мають двох дітей до 14 років або дитину до трьох років.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело