Про це, як пише Politeka.net, йдеться в офіційному повідомленні Генштаба ЗСУ.

«Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки», - підкреслили в Генштабі.

Заборона на виїзд із міста без військкомату: у Генштабі видали офіційне роз'яснення, кому і чому

Заборона на виїзд із міста без військкомату: у Генштабі видали офіційне роз'яснення, кому і чому

Також зазначається, що з метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Так, дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

«Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни», - закликали в Генштабі.

Додамо, що раніше відомий політолог Юрій Романенко оцінив наслідки такої заборони.

«Встане весь бізнес. Просто весь. Люди, які заробляють рахунок мобільності, втратять дохід. Більш того. Усі, хто допомагає армії, возить на фронт корисні речі, тепер також мають отримати такі дозволи. Незрозуміло, як бути з тими, хто виїхав, наприклад з Дніпра, Харкова, Одеси, того ж Києва. Мільйони людей мають тепер якось потрапити до військкомату, до якого вони приписані, щоб отримати дозвіл на виїзд до сусіднього міста чи району. Інакше вони порушники та підлягають санкціям. Щоб з'їздити з Києва до Білої Церкви, знадобиться дозвіл. Це не жарт», - пояснив Романенко.

Також Романенко задався питання - навіщо вводити це кріпацтво для всіх.

«Практичного сенсу для армії у цьому – нуль. Пояснення лише одне – це породить гігантську годівницю. Будь-який співробітник військкомату – потенційний мільйонер. А обласні військкоми – просто олігархи. Над кожним військкоматом можна повісити напис «Вільна каса», - попередив експерт.

Джерело