Сьогодні, 5 липня, в Івано-Франківську привітали франківку Соломію Ткачівську, яка перемогла на світовому чемпіонаті Dance World Cup 2022.

Соломія Ткачівська – юна танцівниця з Прикарпаття. Вихованка Танцювальної школи Влада Ями, студентка Коледжу Університету Короля Данила спеціальності «Сучасна хореографія».

 

Талановита спортсменка ще з раннього дитинства проявляла танцювальний хист. Хореографічні здібності дівчини помічали вибагливі журі численних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів. Наполеглива праця і старанність прокладали шлях юної танцюристки до чемпіонства. Перший Чемпіонат України Соломійці підкорився у 2012 році (за версією IDF), у 2013 вона стає чемпіонкою України (за версією IDO), а з 2014 року – не випускає з рук найпрестижнішої всеукраїнської першості (за версією DWC). Ще жодного року Соломія не поверталась до рідного Івано-Франківська без золота.

Через сльози, застуду та дощі: як франківка перемогла на світовому чемпіонаті Dance World Cup 2022

Цього року Соломія знову перемогла на світовому чемпіонаті Dance World Cup 2022, (Іспанія, Сан Себасіян). Дівчина втретє стала чемпіонкою світу з сучасної хореографії, що викликає неймовірну гордість за Україну та талановиту українську молодь.

Здобуваючи перемоги на Чемпіонатах України талановита дівчинка отримувала місце у Національній збірній України на Чемпіонатах світу.

Нам дуже приємно що наші талановиті діти роблять великі чудеса. В цієї тендітної дівчинки море енергії і вона фантастична, бо як в такі роки можна вже тричі стати чемпіонкою, – прокоментував Ярослав Луцький.

Насправді маємо велике досягнення, бо вже тричі виграємо чемпіонат світу. Велика приємність, що наша Соломія стала першим асбасадором від України від Dance World Cup. Про цю можливість нас ще повідомили в 2021 році і від того часу ми усердно працювали. Від початку війни ми на два місяці припинили тренування, але попри це ми змогли перемогти. Я не мав можливості поїхати за кордоном по всім зрозумілим причинам, тому дивився дистанційно і відверто кажу, що виплакав море сліз, – каже тренер Василь.

Тренер додає, що танець – це мова, яку розуміють всі. Тут не потрібно знати англійську чи іспанську. Танець розуміють всі.

Їдучи на змагання ми думали, що трохи побачимо сонечка, але, як виявилось, це дуже дошовите місто. Ми не могли навіть донести костюми сухими, трохи захворіли, тому мені довелося бути і перукарем і медиком. Нам все вдалося витримати. Також важко було переключитися емоційно, бо в Україні війна і це впливає на емоційний стан кожної людини, – каже коуч Наталія Чашечнікова.

Тепер Соломія, як асбасадор, буде їздити в різні країни зі своїм номером ьа цілий рік буде вітати людей від танцювальної спільноти. Додамо, що колишні асбасадори стали зірками світового масштабу.

Я їхала не з одним танцем. Перший номер був про нерозділене кохання, але не про сльози, а про вміння йти далі. Наступний номер без назви. Музика – слова накладені на музику. Текст пісні був Галини Баранкевич. Для мене він був найважчий. Я мала уявити і пережити те, про що ти танцюєш – про війну. Я постійно плакала, це не передати словами, – каже танцівниця Соломія Ткачівська.

Сама Соломія каже, що перемога цього року без обговорень присвячується Україні, бо вона українка і не знає кращої та сильнішої країни у світі.
Через сльози, застуду та дощі: як франківка перемогла на світовому чемпіонаті Dance World Cup 2022

Довідково:
Спортивні досягнення Соломії:
Чемпіонат світу – Німеччина, Дрезден 2014 – 5 місце
Чемпіонат світу – Румунія, Бухарест 2015 – 2 місце
Чемпіонат світу – Німеччина, Оффенбург 2016 – 2 місце
Чемпіонат світу – Іспанія, Барселона 2018 – 2 місце
Чемпіонат світу – Португалія, Брага 2019 – чемпіон світу, 1 місце
На світовій першості 2020-2021 у місті Телфорд, що у Великобританії, Соломія підтверджує своє звання Чемпіона світу та стає дворазовою чемпіонкою.

Вагомою лептою у творчості Соломії були телевізійні проекти «Танцюють всі» , де вона стала фіналісткою у дев’ятому сезоні та «Танці» на телеканалі СТБ. Нажаль, через початок повномасштабного вторгнення проект призупинено.

Великим досвідом для Соломійки було стажування та практика у всесвітньовідомих хореографів Великобританії у 2019 році в місті Лондон.

Джерело