В Україні офіційно зареєстрованих безробітних, яким не вдалось знайти роботу протягом місяця, тепер будуть залучати до суспільно корисних робіт. За це люди отримуватимуть офіційну мінімальну зарплату. Таке рішення озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Для яких робіт скеровуватимуть людей – обиратимуть на місцях у кожній області. Про те, як це відбуватиметься, Суспільне дізналось у Львівському центрі зайнятості.

Наталія зараз шукає роботу через Львівський центр зайнятості. Раніше вона працювала бухгалтером. На обліку жінка перебуває уже два тижні. Розповідає, зараз пошук місця праці займає більше часу.

"Я маю надію, що все-таки знайду роботу. Тому що довше місяця я ще роботу не шукала. Наразі це тяжче, тому що війна. Переважно раніше, коли шукала, то це було до двох тижнів", — каже Наталія.

Безробітних будуть залучати до суспільно корисних робіт. Як це працюватиме на Львівщині

Львів'янка Ірина каже, якщо не встигне знайти місце роботи, готова долучитись до суспільно корисної праці.

"Якщо немає, то немає роботи, ну що я зроблю. Піду на соціальні, нічого не маю проти. Хотілося би щось на користь армії, туди десь, в цьому напрямку допомагати. А там прибирання вулиці – це вже не знаю", — каже Ірина.

До 30 днів людям шукають роботу за фахом. Далі — серед тих професій, які не потребують кваліфікацій, каже керівниця відділу організації сприянню працевлаштування Львівського центру зайнятості Ірина Романяк:

"До 30 календарних днів пошук роботи здійснюється з урахуванням освіти, заробітної плати за останнім місцем праці, досвіду набутого, загалом навичок, вмінь. Після 30 днів пошук роботи розширяється. Крім зазначених раніше додається пошук вакансій, які не потребують якихось кваліфікацій. Чи можливо і з первинним перенавчанням може бути. Це може бути від швачки до менеджера, продавця, касира. Де можна навчитись безпосередньо на робочому місці. Те, що зараз потрібно з урахуванням ринку праці".

Таке рішення щодо працевлаштування безробітних – це частина реформи всієї сфери зайнятості, повідомив на останньому засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятись від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає на це ресурсів. Всі мають або воювати і захищати батьківщину, або працювати на перемогу і для фронту", — каже Денис Шмигаль.

Якщо людина двічі відмовиться від запропонованих вакансій у центрі у 30-денний період або після нього, тоді її знімуть із обліку центру зайнятості і, відповідно, припинять будь-які виплати.

Читайте також: У Львові за допомогою 3D-принтерів виготовляють перископи на передову

Джерело