У Прилуках збирають підписи проти ймовірного закриття, або ж перенесення в іншу будівлю стаціонарного відділення дитячої лікарні. Люди побоюються цього через зміни до постанови Кабміну, де йдеться про необхідність розмежування в одному закладі охорони здоров’я первинної ланки та вторинної у стаціонарі. У Прилуках ці дві ланки поєднані в дитячій лікарні. З приводу цього у міськраді створили робочу групу, яка розглядає варіанти подальшої роботи стаціонарного відділення.

У дворі Прилуцької дитячої лікарні зібралися люди. Багато хто із дітьми різного віку. До зібрання підписів долучилися близько 3 десятків містян.

У Прилуках збирають підписи проти можливого закриття, або перенесення стаціонару дитячої лікарні

Збір підписів проти закриття стаціонарного відділення дитячої лікарні організувала ініціативна група із одинадцяти містян. В їх числі Тетяна Онищенко. У неї три доньки.

"Збираємо підписи людей, які проти перенесення чи закриття дитячої лікарні Щоб було видно, що люди дійсно проти. Це не тільки наша група не хоче. Багато жителів Прилук вони не хочуть цього".

"Це поки що наш перший крок. Ми намагаємось бути почутими військовою адміністрацією, владою міста. Плануємо зібрати більше ніж півтори тисячі підписів", – розказала представниця від ініціативної групи Олена Громова.

Так люди відреагували на появу у міській раді робочої групи із депутатів від різних політичних фракцій, профільних посадовців, представників від медичних колективів дитячої та центральної міської лікарні. Робочу групу створили через зміни до постанови кабміну №1440. На період воєнного стану її дію відтермінували.

"Наприкінці грудня постановою кабміну, яка регламентує особливості фінансування із НСЗУ за пакетами медичних гарантій від держави, було внесено пункт 12. Відповідно нього саме від 1 липня 2022 року мало б припинитися фінансування таких закладів, де одночасно надається первинна медична допомога і вторинна медична допомога в стаціонарних відділеннях", – повідомила заступниця міського голови Тетяна Шкуренко.

"Звернулися до власника – міської ради та депутатського корпусу, щоб розглянути всі можливі варіанти подальшого надання медичної допомоги дітям саме в місті Прилуки. І розглянути можливості: чи збереження стаціонарного відділення у складі Прилуцької дитячої міської лікарні, чи перенесення його в інший заклад", – сказала в.о. директора Прилуцької дитячої лікарні Анна Худолій.

Нині в робочій групі мають два варіанти: або перенести стаціонар дитячої лікарні в міську лікарню, або залишити його на звичному місці та фінансувати вже із міської казни. За приблизними підрахунками лише на зарплату, комунальні послуги, пільгові ліки потрібно 15 мільйонів гривень на рік.

"Робоча група ще прямує в напрямку серйозних заяв щодо пропозицій. Бо під кожною із пропозицій має бути чіткий, конкретний фінансовий прорахунок. Дитяче населення міста Прилуки в обов’язковому порядку має бути забезпечене стаціонарною медичною вторинною допомогою на базі виключно міського закладу охорони здоров’я", – розповіла Тетяна Шкуренко.

В цей час у закладі на стаціонарному лікуванні перебувають Олена із чотиримісячною Стефанією. Вони хворіють на обструктивний бронхіт.

"Лежали в лікарні в Чернігові. На момент, коли нам треба було виписуватися сталася війна, авіанальоти. Дякуючи Богу, що в нас була ця лікарня нас сюди перевезли, де ми пройшли курс лікування. Тому я категорично проти, щоб лікарню закривали", — розповіла жінка.

Нині тут до десяти маленьких пацієнтів. Влітку в стаціонарі лікуються близько 40 дітей, взимку – до 170. Із них 10-15% жителі навколишніх громад Прилуцького району. Загалом у місті близько 10 тисяч дітей.

"Стаціонарну допомогу потребують максимум 5% від цих дітей. Саме загального профілю. Тому відділення не завжди повністю завантажене, площі не всі зайняті, але ми маємо той колектив і тих спеціалістів, які можуть надавати цю допомогу", – розказала Анна Худолій.

Більше детально дивіться у сюжеті:

Читайте також:

"Я вирішила, що потрібно їхати", – Дар’я Яременко вивезла родину з окупованого Маріуполя

Джерело